Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie. Festiwal Literatury dla Dzieci w 2017 roku odbędzie się już po raz czwarty. Do Gdańska zawita 30 maja, a później kolejno zobaczymy go w Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Współorganizatorem festiwalu w Gdańsku jest Instytut Kultury Miejskiej.

Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. W tym roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki będzie towarzyszyć nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej. Jak się okaże, zapominania zupełnie niesłusznie.

Festiwal Literatury dla Dzieci odbywa się od 2014 roku

Te trzy minione edycje to:

  • ponad 80 festiwalowych lokalizacji
  • blisko 200 gości
  • 300 wydarzeń (i to lekko licząc!)
  • 22 tysiące uczestników
  • i 1 mural
Gośćmi byli najznamienitsi autorzy i ilustratorzy literatury dziecięcej z polski i zagranicy, na czele z: Eve Ainsworth, Åsą Lind, Brandonem Mullem, Ulfem Starkiem, Martinem Widmarkiem, Bohdanem Butenką, Iwoną Chmielewską, Grzegorzem Kasdepke, Rafałem Kosikiem, Andrzejem Maleszką, Michałem Rusinkiem, Tomaszem Samojlikiem, Zofią Stanecką, Adamem Wajrakiem, Wojciechem Widłakiem i Józefem Wilkoniem.

Organizator Festiwalu Literatury dla Dzieci: Fundacja Czas Dzieci
Współorganizator Festiwalu w Gdańsku: Instytut Kultury Miejskiej
Zobacz stronę www
Sprawdź wydarzenie na Facebooku

Kontakt

Marta Mirońska

Koordynuje inicjatywy poświęcone dzieciom i młodzieży, m.in. cykliczne spotkania Dziecięcego Klubu Filmowego.

marta.mironska@ikm.gda.pl

Instytut Kultury Miejskiej 2019