Miejsca to nieregularny cykl minimalistycznych działań artystycznych w przestrzeniach zamkniętych, rozsianych na mapie miasta i napotkanych w drodze poszukiwań. Wejście do Miejsca i zastanie go takim, jakie ono jest, w konkretnym punkcie kontinuum czasu. Przestrzeń jest dla tego projektu punktem wyjścia i sytuacją samą w sobie.

W styczniu 2017 roku odbyła się pierwsza odsłona cyklu, podczas której swoje instalacje zaprezentowali przy ul. Ogarnej Maciej Chodziński i Paweł Kulczyński. Drugą, proponowaną przez Instytut Kultury Miejskiej, przestrzenią jest budynek kotłowni na terenie Królewskiej Fabryki Karabinów przy ul. Łąkowej 35/38 w Gdańsku. Od połowy XIX wieku funkcjonowała tam Fabryka Broni, w której po rozbudowie i modernizacji kompleksu (II połowa XIX wieku) powstała centralna kotłownia.

Miejsca #2 odbyły się 18-20 sierpnia 2017 roku w starym budynku kotłowni na terenie Królewskiej Fabryki Karabinów. Od połowy XIX wieku funkcjonowała tam Fabryka Broni, w której po rozbudowie i modernizacji kompleksu (II połowa XIX wieku) powstała centralna kotłowania – niezwykła przestrzeń, w której na kilka dni zagoszczą zaproszeni przez Instytut Kultury Miejskiej artyści: Marcin Zawicki i LASY (Stendek – elektronika, Jacek Prościński – perkusja).


www.miejsca.eu


Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

Kuratorka cyklu: Natalia Cyrzan

Producentki wydarzenia: Larysa Sałamacha, Anna Jankowska

Kontakt

Larysa Sałamacha

Związania z Instytutem Kultury Miejskiej od lipca 2012 roku. Zaangażowana w organizację projektów kulturalnych i społecznych, a także działalność sieni.

larysa.salamacha@ikm.gda.pl

Anna Jankowska

Koordynuje projekty związane z Miastem m.in Miejsca i ODCINKI.

anna.jankowska@ikm.gda.pl

Instytut Kultury Miejskiej 2018