Non-fiction w Instytucie Kultury Miejskiej to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. 

Od grudnia do maja w Instytucie Kultury Miejskiej będzie możliwość spotkać i porozmawiać z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Autorzy będą naszymi przewodnikami po reporterskim świecie, poznamy kulisy ich pracy, zgłębimy najbardziej intrygujące tematy – zapowiada Ana Matusevic, koordynatorka cyklu.

Będą to tematy przekrojowe, a książka – reportaż – stanie się jedynie punktem wyjścia. Przed i po każdym spotkaniu w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej można będzie nabyć książki gości, tym samym uzupełnić domową biblioteczkę o ciekawe tytuły z autografami autorów.

24 stycznia 2019 r., godz. 18:00
Non-fiction w IKM. Rozmowa o bohemicznym, artystycznym Nowym Jorku ubiegłego wieku
Goście: Jan Błaszczak, Marcin Borchardt

Bohaterem drugiego odcinka Non-fiction w IKM, 24 stycznia o 18.00, będzie Nowy Jork drugiej połowy ubiegłego wieku. Świat bitnikowskich poetek, undergorundowego kina, punkowych koncertów, buntowników. Miasto, w którym rodziły się bezkompromisowe zjawiska twórcze, był kwestionowany porządek tego świata. Przewodnikami po tym niezwykłym Nowym Jorku będą Jan Błaszczak (autor ksiażki „The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side”) i Marcin Borchardt (reżyser, autor książki „Anioły nie znają wstydu. Transgresja w kinie Nowego Jorku”).

Poprzednie spotkania:

  • 4 grudnia 2018 r., godz. 18:00
    Non-fiction w IKM. Rozmowa o śledztwach biograficznych
    Goście: Klementyna Suchanow, Mirosław Wlekły

 

Kontakt

Ana Matusevic

Specjalistka ds. promocji i organizacji projektów literackich w Instytucie Kultury Miejskiej.

e-mail: ana.matusevic@ikm.gda.pl
Twitter: @anamatusevic
tel. 664975905

Instytut Kultury Miejskiej 2019