Warsztaty szyciowe z Prull, czyli Sezon grzewczy to cykl otwartych spotkań, podczas których uczestniczki i uczestnicy w prawie domowej atmosferze tworzą swetry, czapki, szaliki lub samodzielnie wymyślone, zrobione na drutach rzeczy. Agnieszka Baaske, czyli Prulla na  każdych zajęciach uczy technik i początków dziergania.

Sezon grzewczy jest cyklem, który prowadzimy w IKM od kilku lat. Nie są to typowe warsztaty, a otwarte spotkania przy kawie, herbacie i herbatnikach, podczas których uczestnicy i uczestniczki spędzają czas na wspólnych rozmowach, dzieleniu się wiedzą i wzajemnej nauce.

Harmonogram spotkań w Sezonie Grzewczym 2018

(zawsze w sobotę o godz. 12.00)
13 stycznia 2018
10 lutego 2018
10 marca 2018
14 kwietnia 2018
12 maja 2018

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

O Sezonie grzewczym bywa głośno. Zobacz materiał w Panoramie TVP 3 Gdańsk.

Agnieszka Baaske (ur. 1980) – mieszka i pracuje w Gdańsku.

Projektantka, ilustratorka, fotografka. Realizuje miniatury tkackie i instalacje. Twórczyni i właścicielka marki Prulla.
W swej twórczości odwołuje się do wyobraźni, elementów magicznych i tajemniczych. Inspiruje ją natura, folklor, przekazy ludowe oraz baśnie. Szuka niezwykłości w codzienności.

Jej realizacje funkcjonują głównie w przestrzeni publicznej. Interesuje ją ożywianie tkanki miejskiej poprzez proste obiekty i gesty. Jej sztuka pełni też walory edukacyjne. Prowadzi autorskie warsztaty z dziećmi i młodzieżą.
Absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (2007). Brała udział w festiwalach ArtLoop, NARRACJE, Poroża Sztuki, Streetwaves.

 

Kontakt

Larysa Sałamacha

Związania z Instytutem Kultury Miejskiej od lipca 2012 roku. Zaangażowana w organizację projektów kulturalnych i społecznych, a także działalność sieni.

larysa.salamacha@ikm.gda.pl

Instytut Kultury Miejskiej 2019