Od czego profesjonaliści zaczynają planowanie wydarzenia? Skąd czerpią pomysły i czym się inspirują przy tworzeniu programu muzycznego? Jak wygląda ich praca na co dzień? Nowy cykl Instytutu Kultury Miejskiej – ZA SCENĄ pokazuje największe polskie festiwale z perspektywy miejsca, gdzie niewiele osób ma wstęp. 

ZA SCENĄ to nowy cykl spotkań IKM z organizatorami i organizatorkami wydarzeń kulturalnych. W pierwszej odsłonie podejrzymy zza sceny i od kuchni przygotowania do największych festiwali muzycznych w Polsce: Audioriver, Ostróda Reggae Festival, Inne Brzemienia, Przystanek Woodstock.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w przyszłości zająć się produkcją wydarzeń kulturalnych: studentów animacji kultury oraz inne osoby zainteresowane tematyką organizacji festiwali muzycznych, ich fanów i pasjonatów. Podczas każdego spotkania rozlosujemy wśród uczestników bilety lub gadżety festiwalowe. Od Audioriver otrzymaliśmy jeden podwójny karnet – mówi Agnieszka Urbańska z Instytutu Kultury Miejskiej.

Rozmowy z organizatorami festiwali muzycznych prowadzić będzie Małgorzata Muraszko, dziennikarka i kulturoznawczyni związana z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto” i „Co jest grane 24”. Na pierwszy festiwal muzyczny pojechała mając 16 lat i nie przestaje jeździć. Ma na swoim koncie relacje z wielu krajowych i zagranicznych festiwali. Jest absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Kulturoznawstwa i Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowych studiów menedżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Uniwersytecie Warszawskim.

Gość pierwszego spotkania: Piotr Orlicz-Rabiega, urodzony Warszawiak, ale sercem w NYC i Andaluzji. Bez doświadczenia w organizacji eventów stworzył jedno z najważniejszych i największych polskich wydarzeń kulturalnych. Były bankowiec i pracownik rzeźni. – Najbardziej chciałbym być doskonałym szefem kuchni – mówi.

Program spotkań cyklu ZA SCENĄ

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Podczas każdego spotkania wśród publiczności rozlosowane zostaną bilety lub pakiety gadżetów festiwalowych dla fanów.

8 marca 2018 (czwartek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… Audioriver Festival

Gość: Piotr Orlicz-Rabiega, Audioriver Festival

27 marca 2018 (wtorek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… Ostróda Reggae Festival

Gość: Piotr Kolaj, Ostróda Reggae Festival

12 kwietnia 2018 (czwartek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… festiwal Inne Brzmienia

Goście: Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwała, Inne Brzmienia

8 maja  2018 (wtorek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… Przystanek Woodstock

Gość: Bartłomiej Stolarek, Przystanek Woodstock

Kontakt

Agnieszka Urbańska

Instytut Kultury Miejskiej 2016