Wydarzenie

Wizualne Niewidzialne – czyli o roli i stanie sztuk wizualnych w Polsce

Czym jest sztuka i sztuki wizualne? Co to znaczy być artystą lub artystką? Jaką sztukę lubimy, a jakiej niekoniecznie? Na te pytania odpowiada projekt Wizualne Niewidzialne. Sztuki wizualne w Polsce. Stan, rola i znaczenie. Wyniki przedstawią Joanna Kiliszek, Marek Krajewski (…)

Wydarzenie

Nowe lokowanie instytucji publicznych w miejskich ekosystemach kultury w Polsce | raport

Jak nowe instytucje kultury radzą sobie po otwarciu? Co decyduje o sukcesie, a co sprawia trudności? Jak inwestycje w kulturę wpływają na życie miast? Badacze z poznańskiego Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM przyjrzeli się instytucjom nowo utworzonym oraz tym, które przeniosły (…)

Wydarzenie

Polityki i strategie kulturalne | Kongres Kultury Pomorskiej

Polityki i strategie kulturalne | obrady 11 kwietnia, godz. 11.00 | prowadzenie: Agata Bachórz i Krzysztof Satchura W ostatnich latach sektor kultury w Polsce stał się polem intensywnych badań. Jego efektem są dziesiątki, jeśli nie setki analiz i opracowań, zwiększających (…)

Wydarzenie

Nowa Kultura | Kongres Kultury Pomorskiej

Nowa kultura | spotkanie 20 marca godz. 17.30 | prowadzenie: Agata Bachórz, Krzystof Stachura “Nowa kultura” to hasło, które pojawia się w ostatnich latach w różnych kontekstach, a  niekiedy jest używane jako pewien wytrych w refleksji nad stanem współczesnego uczestnictwa w (…)

Wydarzenie

II Konferencja Marketing w Kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka

Konferencja Marketing w Kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka to dwudniowe, organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, ogólnopolskie wydarzenie dla osób zajmujących się PR i marketingiem kultury w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych. 20 i 21 kwietnia (…)

II Metropolitarne Forum Kultury

Wydarzenie

II Metropolitalne Forum Kultury

II Metropolitalne Forum Kultury odbędzie się w dniach 16-17 lutego 2017. Dwa dni Forum będą dotyczyły miejsca i roli biblioteki w zmieniającym się otoczeniu społecznym, podjęcia nowych wyzwań przez pracowników bibliotek w odpowiedzi na niezdiagnozowane potrzeby odbiorców usług bibliotecznych. Wspólnie z (…)

Wydarzenie

Prezentacja wniosków z największego w Polsce badania stanu miejskich polityk kulturalnych.

Skąd możemy zaś wiedzieć, czy władze naszych miast dobrze wywiązują się z odpowiedzialności za rozwój kultury Odpowiedzią na to jest projekt „DNA Miasta: Miejskie Polityki Kulturalne”, w ramach którego już po raz drugi przeprowadzone zostało największe ogólnopolskie badanie stanu miejskich (…)

Wydarzenie

Debata | Komu potrzebna jest dzisiaj krytyka artystyczna?

Fundacja Pomysłodalnia organizuje cykl debat poprzedzających Kongres Kultury Pomorskiej, który odbędzie się w kwietniu 2017 roku. 29 listopada w IKM porozmawiamy o tym, komu dzisiaj potrzebna jest krytyka artystyczna. Trudno było sobie kiedyś wyobrazić świat kultury i sztuki bez krytyki (…)

Wydarzenie

Debata Młodych w IKM | Prawo do przestrzeni miejskiej

Młodzi też chcą rozmawiać o przestrzeni miejskiej. 26 października o godz. 16.00 – 17.30 organizują w Instytucie Kultury Miejskiej debatę, w której licealiści będą dyskutować z doświadczonymi działaczami społecznymi i artystami: Lidią Makowską, Ewą Lieder, Andrzejem Skibą, Janem Mencwelem i Dorotą Nieznalską. Inicjatorami spotkania (…)

Wydarzenie

Debata: Pieniądze w kulturze. Zaangażowanie biznesu w rozwój społeczności lokalnej

Jak dzisiaj rozumieć odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo? Czy CSR i sponsoring dotyczy jedynie dużych korporacji? Współpraca międzysektorowa w kontekście finansowania to utopia? m.in. te tematy zostaną poruszone na debacie Pieniądze w kulturze. Zaangażowanie biznesu w rozwój społeczności lokalnej.  Spotkanie odbędzie (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016