Wydarzenie

Festiwal NARRACJE #9 „Poza Sezonem” w Brzeźnie

W nadmorskim Brzeźnie w dniach 17-18 listopada zobaczymy prace 21 artystów z Polski i zagranicy. Wśród twórców zaproszonych przez Annę Czaban, kuratorkę tegorocznej edycji festiwalu, znaleźli się m.in. Maurycy Gomulicki, Ewa Rudnicka, Ursula Mayer, Wojtek Bąkowski, Norbert Delman, Lola Gonzales (…)

Wydarzenie

Biuro Festiwalowe OPEN HOUSE GDAŃSK

W tym roku Instytut kultury Miejskiej gości biuro festiwalowe OPEN HOUSE GDAŃSK ,  polskiej odsłony międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide. Na całym świecie fascynatów dobrej architektury połączyła idea spotkania z żywym miastem i jego mieszkańcami. Zapraszamy do udziału w pierwszej (…)

Wydarzenie

Festiwal Literatury w Gdańsku

Czytanie wszystkimi zmysłami – to hasło przewodnie Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odbędzie się między 30 maja a 3 czerwca. Chcemy propagować czytelnictwo wśród dzieci, dobrze się przy tym bawiąc! – zapowiadają organizatorzy. W Gdańsku spotkamy się z największymi gwiazdami (…)

Wydarzenie

Gdańskie Spotkania Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu”

Gdańskie Spotkania Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu” organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku to jedyny w Polsce festiwal literacki poświęcony w całości sztuce translacji. Podczas trzeciej edycji wydarzenia porozmawiamy o wielkiej literaturze, która powstaje w językach pozacentralnych i poznamy (…)

Wydarzenie

Festiwal NARRACJE 8 | „Królestwo 60,8 m n.p.m”

Co przygotują artyści i artystki ósmej edycji Festiwalu NARRACJE „Królestwo 60,8 m n.p.m”? Jakie miejsca, historie i problemy przybliżą nam ich prace? Kurator NARRACJI, Stach Szabłowski, opowiada o instalacjach, obiektach i interwencjach artystycznych w tkankę miejską Biskupiej Górki. Podczas NARRACJI (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016