Wydarzenie

MIEJSCA #3

Pierwsza stała realizacja Julity Wójcik w Gdańsku powstanie w miejscu dawnego urnowego cmentarza krematoryjnego, który znajdował się na Szubienicznej Górze w dzielnicy Wrzeszcz. Jej Ekonomiczne epitafiato instalacja site-specific, która powstaje w ramach Miejsc #3, projektu Instytutu Kultury Miejskiej. Otwarcie instalacji z (…)

Wydarzenie

Narracje – otwarty nabór projektów

Kurator 10. edycji Festiwalu NARRACJE, Piotr Stasiowski, oraz organizatorzy wydarzenia, Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska, zapraszają do składania propozycji projektów artystycznych. Spośród nadesłanych koncepcji wybrane zostaną prace, które zrealizujemy w ramach tegorocznej odsłony festiwalu 16 i 17 listopada (…)

Wydarzenie

IKM w Noc Muzeów | Instalacje artystyczne site specific „Wasserkunst Tor czyli Plastica Porta” i „Powrót ptaków”

19 maja w Europejska Noc Muzeów Trójmiasto 2018 Instytut Kultury Miejskiej zaprasza – premierowo – na skwer przy przyszłej siedzibie IKM – Kunszcie Wodnym, czyli na Targ Rakowy 11. Co przygotowaliśmy na tę wyjątkową noc? Instalacje artystyczne site specific „Wasserkunst Tor czyli Plastica (…)

Wydarzenie

Illuminate Herstory na Politechnice Gdańskiej

Illuminate Herstory na Politechnice Gdańskiej. Pokaz zdjęć Physics Heroines – Fizyka jest kobietą Illuminate Herstory to coroczne, międzynarodowe wydarzenie zainicjowane w Irlandii przez organizatorów Festiwalu Heart of Ireland (Serce Irlandii), którzy na początku stycznia zapraszają do rozświetlenia roku herstoriami (historią (…)

Wydarzenie

Wystawa fotografii Zobaczyć tłumacza w Bibliotece Uniwersyteciej w Warszawie

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury będzie świętować Międzynarodowy Dzień Tłumacza 2 października w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Spotkają się tam tłumacze i tłumaczki, którzy opowiedzą o swoich ulubionych miejscach w tekście literackim. Podczas wieczoru w przestrzeni Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można (…)

Wydarzenie

NARRACJE „Poza sezonem” – zgłoś swój projekt

Kuratorka 9. edycji festiwalu NARRACJE, Anna Czaban, razem z Instytutem Kultury Miejskiej i Gdańską Galerią Miejską zapraszają do składania propozycji projektów na Festiwal NARRACJE, który odbędzie się 17 i 18 listopada w dawnym kurorcie, gdańskiej dzielnicy Brzeźno. Propozycje prac należy (…)

Wydarzenie

Corners Dolnym Mieście

20 i 21 maja przestrzeń Dolnego Miasta gościć będzie prezentacje interdyscyplinarnych projektów artystycznych, instalacje, przegląd filmów krótkometrażowych i szereg performansów. Projekty powstały w ramach międzynarodowego projektu artystyczno-badawczego Corners skupiającego artystów i badaczy z dziesięciu europejskich krajów. Przed prezentacją artyści przez (…)

Wydarzenie

206% normy – wielkoformatowe projekcje Roberta Sochackiego na Żurawiu i Sołdku

„206% normy” to dwie wielkoformatowe projekcje w przestrzeni publicznej Gdańska: na Żurawiu i Sołdku oraz wykład „Życie w porcie. O Sztuce budzącej Przestrzeń Publiczną”. Pomysłodawcą i realizatorem wydarzenia jest Robert Sochacki, artysta wizualny, asystent na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. (…)

Wydarzenie

Miejsca | wystawa + koncert

Miejsca nieregularny cykl minimalistycznych działań artystycznych w przestrzeniach zamkniętych, rozsianych na mapie miasta i napotkanych w drodze poszukiwań. Przestrzeń jest dla tego projektu punktem wyjścia i sytuacją samą w sobie. Pierwszym Miejscem proponowanym przez Instytut Kultury Miejskiej będzie dawna kotłownia (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2019