Wydarzenie

Illuminate Herstory na Politechnice Gdańskiej

Illuminate Herstory na Politechnice Gdańskiej. Pokaz zdjęć Physics Heroines – Fizyka jest kobietą Illuminate Herstory to coroczne, międzynarodowe wydarzenie zainicjowane w Irlandii przez organizatorów Festiwalu Heart of Ireland (Serce Irlandii), którzy na początku stycznia zapraszają do rozświetlenia roku herstoriami (historią (…)

Wydarzenie

Wystawa fotografii Zobaczyć tłumacza w Bibliotece Uniwersyteciej w Warszawie

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury będzie świętować Międzynarodowy Dzień Tłumacza 2 października w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Spotkają się tam tłumacze i tłumaczki, którzy opowiedzą o swoich ulubionych miejscach w tekście literackim. Podczas wieczoru w przestrzeni Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można (…)

Wydarzenie

NARRACJE „Poza sezonem” – zgłoś swój projekt

Kuratorka 9. edycji festiwalu NARRACJE, Anna Czaban, razem z Instytutem Kultury Miejskiej i Gdańską Galerią Miejską zapraszają do składania propozycji projektów na Festiwal NARRACJE, który odbędzie się 17 i 18 listopada w dawnym kurorcie, gdańskiej dzielnicy Brzeźno. Propozycje prac należy (…)

Wydarzenie

Corners Dolnym Mieście

20 i 21 maja przestrzeń Dolnego Miasta gościć będzie prezentacje interdyscyplinarnych projektów artystycznych, instalacje, przegląd filmów krótkometrażowych i szereg performansów. Projekty powstały w ramach międzynarodowego projektu artystyczno-badawczego Corners skupiającego artystów i badaczy z dziesięciu europejskich krajów. Przed prezentacją artyści przez (…)

Wydarzenie

206% normy – wielkoformatowe projekcje Roberta Sochackiego na Żurawiu i Sołdku

„206% normy” to dwie wielkoformatowe projekcje w przestrzeni publicznej Gdańska: na Żurawiu i Sołdku oraz wykład „Życie w porcie. O Sztuce budzącej Przestrzeń Publiczną”. Pomysłodawcą i realizatorem wydarzenia jest Robert Sochacki, artysta wizualny, asystent na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. (…)

Wydarzenie

Miejsca | wystawa + koncert

Miejsca nieregularny cykl minimalistycznych działań artystycznych w przestrzeniach zamkniętych, rozsianych na mapie miasta i napotkanych w drodze poszukiwań. Przestrzeń jest dla tego projektu punktem wyjścia i sytuacją samą w sobie. Pierwszym Miejscem proponowanym przez Instytut Kultury Miejskiej będzie dawna kotłownia (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016