Wydarzenie

Noc poetycka Versopolis | Odnalezione w Tłumaczeniu

Poezję w oryginale czytają poetki z sieci Versopolis: Hałyna Kruk (Ukraina), Mária Ferenčuhová (Słowacja), Agnė Žagrakalytė (Litwa), Ołena Husejnowa (Ukraina), Kholoud Charaf (Syria, stypendystka programu ICORN). Oprawa muzyczna: Rafał Skonieczny. Polskie tłumaczenia wierszy w interpretacji Małgorzaty Brajner. Wstęp bezpłatny. Versopolis (…)

Wydarzenie

Rozmowa o śledztwach biograficznych | Non-fiction w IKM

Non-fiction w Instytucie Kultury Miejskiej to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. Ruszamy już 4 grudnia o 18.00 rozmową o śledztwach biograficznych z Klementyną Suchanow i Mirosławem Wlekłym. Od grudnia do (…)

Wydarzenie

Stacja literatura po godzinach i finał projektu Biblioteka z Poezją w Gdańsku

30 listopada Biuro Literackie wraz z Instytutem Kultury Miejskiej oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku zapraszają do udziału w Stacji Literatura po godzinach. Gośćmi spotkań są m.in.: Jerzy Jarniewicz, Karol Maliszewski i Sylwia Chutnik. Wydarzenie towarzyszy finałowi projektu (…)

Wydarzenie

Poezja arabska | Wieczór poetycki i rozmowa z rezydentami ICORN

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, spotkamy się 2 października o 18.00 w IKM z Umarem Abdul-Nasserem (Irak), Kholoud Charaf (Syria) i Sarim Al Hassanatem (Palestyna) – poetami, uczestnikami programu ICORN. Rozmowę poprowadzi Wojciech Boros. Po polsku wiersze przeczyta Małgorzata Brajner. Spotkanie będzie tłumaczone (…)

Wydarzenie

Piknik Miejski z IKM i WiMBP | Literatura dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na trzeci Piknik Miejski z IKM, który organizujemy z naszym sąsiadem, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku. Niech data 1 września Was nie zmyli – będzie wakacyjnie! Zapraszamy na śniadanie, warsztaty, turnieje gier planszowych i spotkania okołoliterackie wszystkich młodych (…)

Wydarzenie

Spotkaniez Filipem Łobodzińskim o przekładzie piosenek Boba Dylana w tomie Duszny kraj i książce Tarantula

  Jak tłumaczy się teksty Boba Dylana? O tym opowie 24 kwietnia o godz. 19:30 w IKM Filip Łobodziński, autor przekładu piosenek zebranych w tomie Duszny Kraj i książki Tarantula. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu Stacja nowa książka Biura Literackie (…)

Wydarzenie

Festiwal Europejski Poeta Wolności | Dzień 1

Poezję można niespodziewanie odnaleźć np. na przystanku tramwajowym w ramach kampanii promującej Festiwal Europejski Poeta Wolności, który odbędzie się 23 – 25 marca w Gdańsku. Instytut Kultury Miejskiej przygotował program wydarzeń, które pokazują poezję z wielu perspektyw. Obok spotkań autorskich (…)

Wydarzenie

Wieczór Versopolis | Odnalezione w tłumaczeniu

Sześć języków, siedem poetek i poetów —  zbliża się wieczór przepełniony poezją. Pierwszy dzień festiwalu Odnalezione w tłumaczeniu zakończy czytanie wierszy poetów projektu Versopolis i muzyka skomponowaną przez Stefana Wesołowskiego. Na spotkanie zapraszamy 6 kwietnia o godz. 21.30 do Instytutu (…)

Wydarzenie

Ciągnąć książki za języki – język ukraiński + warsztaty dla dzieci

Ciągnąć książki za języki to cykl mający na celu zapoznanie dzieci, za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy, z elementami krajów związanych z różnymi językami. Zabierzcie 5 lutego swoje pociechy do sieni IKM. Dzieci poznają język ukraiński za pomocą książki ,,Rękawiczka” (…)

Wydarzenie

Stefan Chwin: „Oliwa – miejsce spotkań”

11 sierpnia o godz. 18.00 w sali teatralnej za Domem Zarazy Stefan i Krystyna Chwinowie przedstawią widzom i słuchaczom „swoje” oliwskie miejsca spoza głównych tras turystycznych. Zwrócą uwagę szczególnie na te, powiązane z ich twórczością literacką, w której często są (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2019