Wydarzenie

Koncert HATI + pokaz filmu „Heart Beat Ear Drum – a film about Z’EV”

Koncert zespołu HATI, którego brzmienia bazują na instrumentach akustycznych, etnicznych i obiektach z recyklingu, już 4 kwietnia o 19.00 w IKM. Dodatkowo godz. 20.00 rozpocznie się pokaz filmu amerykańskiej dokumentalistki Ellen Zweig „Heart Beat Ear Drum – a film about (…)

Wydarzenie

„Czy świat nas przerasta?” Spotkanie poświęcone twórczości i dziedzictwu Vaclava Havla

Już 19 stycznia zapraszamy na wieczór poświęcony twórczości Vaclava Havla. O wybitnym polityku, dramaturgu i pisarzu rozmawiać będą Agnieszka Wolny-Hamkało, Andrzej Jagodziński, Adam Michnik, Jacek Żakowski, Sławomir Sierakowski, Tomáš Vrba i Martin M. Šimečka. Wydarzenie rozpocznie rozmowa o książkach „Obywatel kultury” (…)

Wydarzenie

Film „Sekrety wojny” | Dziecięcy Klub Filmowy

Na spotkania Dziecięcego Klubu Filmowego zapraszamy dzieci od 10 r.ż. Najbliższy seans, 17 grudnia o godz. 12.00, to film „Sekrety wojny” w reżyserii Denisa Botsa. To niezwykły film dla starszych dzieci, opowiadający o przyjaźni, dorastaniu w trudnych czasach II wojny (…)

Wydarzenie

Pokaz filmowy | W poszukiwaniu ciszy | Miastoprojekcje

Japońscy naukowcy prowadzili wieloletnie badania, które udowodniły, że nawet krótkie przebywanie w lesie znacząco poprawia system immunologiczny i przedłuża życie. O ciszy i jej poszukiwaniu opowiada film Patricka Shena, który zobaczymy 30 listopada o godz. 19.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. (…)

Wydarzenie

Przegląd filmów | Tydzień Ukraiński

Cwaniak (Shkurnyk) film niemy z 1929 20 listopada, 18:00 IKM Komediodramat, przewodnik po ideologii radzieckiej lat 20. Groteskowy portret człowieka tamtych czasów, który stara się funkcjonować podczas wojny domowej, pomiędzy „czerwonymi”, „białymi” i „anarchistami”. Cwaniak byłby z pewnością hitem, ale (…)

Wydarzenie

Film Chłopiec i świat + warsztaty plastyczne | Dziecięcy Klub Filmowy

Dziecięcy Klub Filmowy zaprasza dzieci w świat kinematografii i dyskusji na jej temat. Już w sobotę, 19 listopada o godz. 12.00 obejrzymy razem z najmłodszymi nominowany do Oscara film Chłopiec i świat. Opis filmu: Cuca ma swój bezpieczny świat. To rodzinny dom (…)

Wydarzenie

Filmy w ramach Tygodnia Niemieckiego

W sieni IKM odbędą się trzy pokazy filmowe w ramach Tygodnia Niemieckiego organizowanego przez Teatr Szekspirowski. Poniżej znajdą Państwo opisy i zapowiedzi filmów.   22 października, 18:00 Ci, którzy żyją i umierają reż. Barbara Albert 25-letnia Sita mieszka w Berlinie, (…)

Wydarzenie

Otwarty IKM: Projekcja francuskiego filmu dokumentalnego „Nasze Jutro”

Czy wiesz, że wyprodukowanie jednego smartfona uwalnia do atmosfery 57 kilogramów dwutlenku węgla? Co to oznacza dla nas i naszej planety? 31 października 2016r o godz. 17.00 zapraszamy do sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku na pokaz filmu dokumentalnego „Nasze jutro” (…)

Wydarzenie

Film „Julian” | Dziecięcy Klub Filmowy

Czy zawsze dobrze jest mówić prawdę? Dlaczego mówienie prawdy czasem powoduje kłopoty? Przewrotna, krótka historia Juliana, stawia młodych widzów przed całkiem dorosłymi problemami. Warto o nich podyskutować. Film przeznaczony dla dzieci od 10 lat. Na filmy poruszające ważne i uniwersalne (…)

Wydarzenie

Film „Nocturna” | Dziecięcy Klub Filmowy

Przed młodymi kinomanami kolejny sezon w Dziecięcym Klubie Filmowym Instytutu Kultury Miejskiej. Na filmy poruszające ważne i uniwersalne tematy zaprasza Jolanta Manthey, współpracująca m.in. z Era Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Opis filmu Są rzeczy, które wzbudzają niepokój – niektórzy, jak (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016