Wydarzenie

Zaduszki – projekcje filmowe z IKM

Zaduszkowy przegląd filmowy w dawnym Gimnazjum Polskim w Gdańsku. W programie – zamiast typowych hollywoodzkich horrorów – znajdą się dwa tytuły w fascynujący sposób korzystające z bogactwa europejskiego folkloru i nawiązujące do ludowych wierzeń: „Listopad” Rainera Sarneta (po seansie spotkanie (…)

Wydarzenie

MIT – historia Wasyla Slipaka | ArtBiografie | Tydzień Ukraiński w Gdańsku

MIT – to nowy film Łeonida Kantera i Iwana Jasnija, który na ekrany ukraińskich kin wszedł w lutym 2018 roku. Opowiada historię życia Wasyla Slipaka – śpiewaka operowego o światowej sławie i unikatowym głosie. Projekcja odbędzie się 24 października o godz. (…)

Wydarzenie

Poetka z Arabii | artBiografie

Ostatniego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Z tej okazji 3 października o 18.00 odbędzie się, powiązany ze spotkaniem Poezja arabska | Wieczór poetycki i rozmowa z rezydentami ICORN, pokaz filmu Poetka z Arabii (2017) w ramach cyklu artBiografie. (…)

Wydarzenie

Projekcja filmu Zawieście czerwone latarnie | Tydzień Chiński GTS

W ramach Tygodnia Chińskiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski zapraszamy na pokaz filmu Zawieście czerwone latarnie. 15 października o godzinie 18.00 w sieni IKM. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy! Chiny, lata dwudzieste XX wieku. Po śmierci ojca, dziewiętnastoletnia Song Lian zmuszona jest (…)

Wydarzenie

Projekcja filmu Młodzieńczy styl | Tydzień Chiński GTS

W ramach Tygodnia Chińskiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski zapraszamy na pokaz filmu Młodzieńczy styl. 18 października o godzinie 17.00 w sieni IKM. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy! Ujmująca historia o nastoletniej miłości i młodzieńczych ambicjach. Podczas pamiątkowej sesji zdjęciowej przed egzaminami (…)

Wydarzenie

Projekcja filmu Miss Granny | Tydzień Chiński GTS

W ramach Tygodnia Chińskiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski zapraszamy na pokaz filmu Miss Granny. 18 października o godzinie 19.00 w sieni IKM. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy! Babcia Shen Mengjun ma trudny charakter, ani opiekunka ani rodzina nie dają sobie z (…)

Wydarzenie

Projekcja filmu Tharlo | Tydzień Chiński GTS

W ramach Tygodnia Chińskiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski zapraszamy na pokaz filmu Tharlo. 19 października o godzinie 17.00 w sieni IKM. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy! Film nagrodzony przez Jury NETPAC na 10. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków za “Za unikalną estetykę (…)

Wydarzenie

Projekcja filmu Nawet góry przeminą | Tydzień Chiński GTS

W ramach Tygodnia Chińskiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski zapraszamy na pokaz filmu Nawet góry przeminą. 20 października o godzinie 16.30 w sieni IKM. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy! Liangzi i Zhang to przyjaciele z dzieciństwa, którzy zakochali się w tej samej (…)

Wydarzenie

Projekcja filmu Dotyk grzechu | Tydzień Chiński GTS

W ramach Tygodnia Chińskiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski zapraszamy na pokaz filmu Dotyk grzechu. 17 października o godzinie 16.30 w sieni IKM. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy! Trzy morderstwa i jedno samobójstwo, a wszystkie popełnione w Chinach… Cztery rodzaje śmierci i cztery (…)

Wydarzenie

Projekcja filmu Ruszanie pod górę | Tydzień Izraelski

W ramach Tygodnia Izraelskiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski zapraszamy na pokaz filmu Ruszanie pod górę. 2 września o godzinie 15.00 w sieni IKM. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy! Komediodramat, który odniósł w Izraelu ogromny sukces kasowy. Opowiada historię dobrze sytuowanej jerozolimskiej (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2018