Wydarzenie

Piknik Miejski z IKM i WiMBP | Literatura dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na trzeci Piknik Miejski z IKM, który organizujemy z naszym sąsiadem, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Niech data 1 września Was nie zmyli – będzie wakacyjnie! Zapraszamy na śniadanie, warsztaty, turnieje gier planszowych i spotkania okołoliterackie wszystkich młodych (…)

Wydarzenie

Droga Królewska. Promocja książki i spacer | Zjazd Gdańszczan

W ramach programu Zjazdu Gdańszczan odbędzie się spotkanie i spacer z profesor Anną Ryś – jedną z autorek publikacji na temat Drogi Królewskiej, szlaku między Bramą Wyżynną a Zieloną. Książka została napisana wspólnie z Agnieszką Witczak i Bartłomiejem Siekiem. Po (…)

Wydarzenie

Z Czeczenii do Polski – spotkanie autorskie z Zargan Nasrodinową | otwarty IKM

Grupa nieformalna Kobiety Wędrowne zaprasza na spotkanie autorskie 11 czerwca o godz. 17.00 z Zargan Nasrodinową, współautorką książki 186 szwów. Z Czeczenii do Polski. Droga matki. Rozmowa z autorką wyjdzie poza zwykłą rozmowę o książce – będzie impulsem do refleksji o sytuacji kobiet (…)

Wydarzenie

„O Gdańsku literackim 1945-2015. Archeologie miejsca, palimpsesty historii” | spotkanie

Jak obraz Gdańska ukształtował się pod wpływem tekstów literackich? Na to pytanie odpowiedzą goście spotkania na temat książki „O Gdańsku literackim 1945-2015. Archeologie miejsca, palimpsesty historii”, które odbędzie się 22 maja o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Na wydarzenie zaprasza (…)

Wydarzenie

Spotkaniez Filipem Łobodzińskim o przekładzie piosenek Boba Dylana w tomie Duszny kraj i książce Tarantula

  Jak tłumaczy się teksty Boba Dylana? O tym opowie 24 kwietnia o godz. 19:30 w IKM Filip Łobodziński, autor przekładu piosenek zebranych w tomie Duszny Kraj i książki Tarantula. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu Stacja nowa książka Biura Literackie (…)

Wydarzenie

Spotkanie autorskie z Antonim Pawlakiem „Zapiski na paczce papierosów”

Życie towarzyskie, polityczne i uczuciowe. Historia przez małe i duże „h”. Iwaszkiewicz, Brandys, Pilch, Chmielewska, Wałęsa, o. Rydzyk, Kaczmarski, IPN, SB, PiS, UE i wiele innych skrótowców. W książce Antoniego Pawlaka zaglądamy za kulisy życia literackiego PRL-u i współczesnej Polski. (…)

Wydarzenie

Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim o poezji i całokształcie twórczości | Gdańskie Targi Książki

W ramach pierwszych Gdańskich Targów Książki zapraszamy na spotkanie z poetą Jarosławem Mikolajewskim, które poprowadzi Małgorzata Lebda 17 marca o godz. 14.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Wstęp wolny.  Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej (…)

Wydarzenie

Pomorze czyta: Michael Tequila

Pomorze czyta: Michael Tequila Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku Długi Targ 39/40 18 grudnia (poniedziałek), godz. 18.30 Organizator i prowadzacy spotkanie: Piotr Wyszomirski Wstęp wolny Michael Tequila Pisarz i poeta polsko-australijski. Doktor nauk ekonomicznych. Były attaché i radca handlowy polskiej (…)

Wydarzenie

Pomorze Czyta: spotkanie autorskie z Klaudią Zalewską. Wstęp wolny.

Fundacja Pomysłodalnia zaprasza na spotkanie z Klaudią Zalewską, autorką powieści „Deficyt” oraz wydawnictwem Novae Res, w którym książka się ukazała. Jest to kolejna część cyklu „Pomorze czyta”. Klaudia Zalewska jest absolwentką prawa. Jednak bardziej niż litera prawa, choć sama w sobie fascynująca, Klaudię (…)

Wydarzenie

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys opowiada o „Mikrotykach”

Opowiadania Pawła Sołtysa „Mikrotyki” są raczej krótsze niż dłuższe, w większości realistyczne, sensacji w nich niewiele, trupów kilka, scen erotycznych nie ma prawie wcale. Są jak piosenki z naszej młodości – nie można ich zapomnieć.  Dołączcie do spotkania z Pablopavo (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2018