Wydarzenie

„Malta i Gozo” wykład Joanny Kruszewskiej | cykl Miasta, mity, mistyfikacje

Pierwsza myśl: wakacje, słońce, błękitne niebo i Morze Śródziemne; druga: Zakon Maltański znany również w Polsce od XIII w. (czas krucjat, pomoc ubogim i potrzebującym). Trzecia: przebogata historia (od świątyń megalitycznych sprzed 6-5 tysięcy lat, okres rzymski, arabski, europejski, po (…)

Wydarzenie

Warstwy Miasta: Warstwa trzecia. Sztuka i światło w mieście | cykl warsztatów dla dzieci

  Stwórzcie z dziećmi miasto! Przed nami ostatni warsztat z cyklu Warstwy Miasta 10 grudnia o godz. 11.00, przy świątecznej choince w sieni IKM, który poprowadzi reżyserka światła Monika Sidor. Podczas zajęć warsztatowych dowiemy się, jak światło zmienia charakter przestrzeni (…)

Wydarzenie

Magiczne lalki. Warsztaty tworzenia lalek-motanek (Anioła Bożonarodzeniowego)

Lubow Michajlik z Kolektywu Twórczego MyWy zaprasza 11 grudnia o godz. 16:30 do sieni IKM na naukę tworzenia laleczek z włóczki i tkaniny – tradycyjnych słowiańskich motanek.  Warsztaty poprzedzi wykład wprowadzający. Wstęp wolny, wymagane zapisy. Tradycja robienia motanek w słowiańskich krajach (…)

Wydarzenie

Warsztaty decoupage dla seniorów: tworzenie świątecznych obrazków z aniołkami

  Galeria sztuki Kunsztownia zaprasza seniorów na warsztaty 8 grudnia o godz. 15.00 do tworzenia świątecznych obrazków w technice decoupage. Uczestnicy i uczestniczki poznają tę metodę rękodzieła od podstaw. Wstęp wolny. Zapisy: biuro@kunsztowni.pl Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku 60+, (…)

Wydarzenie

KaWa – poznajmy się | warsztaty i cupping

KaWa to wspólna nazwa dla spotkań Kulturalnej Wymiany, które odbywają się w niekoniecznie zobowiązującej atmosferze, przy kawie i kanapkach. Zespół IKM zaprasza 9 grudnia o godz. 11.00 na zapoznawczą kawę, przy której porozmawiamy o planach szkoleniowych na kolejny rok, z (…)

Wydarzenie

Archiwizacja zdjęć | cykl koLEKCJE

Długie jesienne i zimowe wieczory przed nami. Idealne na oglądanie rodzinnych albumów i fotografii.Jesteś domowym archiwistą? Masz rodzinne albumy? Kochasz fotografię? Spędź z nami jesienny wieczór 8. listopada 18.00 i weź udział w warsztatach z archiwizacji zdjęć.  Koszt udziału: 30 (…)

Wydarzenie

Leśne przedszkola – moda czy potrzeba?

Fundacja trzy czte ry! zaprasza na spotkanie przybliżające ideę leśnych przedszkoli 27 października o godz. 18.00. Poprowadzą je Katarzyna Rosińska z Leśnego Przedszkola Wilczek oraz Ewa Czapiewska z Bazy Marzeń. Podczas spotkania dowiemy się, jak powstawały pierwsze leśne przedszkolach w Polsce (…)

Wydarzenie

Zielony punkt widzenia na miasto | Otwarty IKM

Zapraszamy do udziału w warsztacie, w trakcie którego zajmiemy się wspólnie opracowaniem koncepcji zagospodarowania terenu wybranego fragmentu Gdańska – w jednej z dwóch proponowanych lokalizacji – Gdańsk Śródmieście/ teren zieleni przy ul. Krosienka lub Zaspa/ teren zieleni między Al. Rzeczpospolitej/ (…)

Wydarzenie

Stupid Hackaton

Jaka jest idea Stupid Hackathonu? To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcieliby wyjść poza schematy i stworzyć projekt, którego z założenia nikt nie będzie potrzebował. Wszystko to w imię poszerzania horyzontów i przełamywania ograniczeń. Uczestnicy wydarzenia będą mieli za zadanie stworzenie (…)

Wydarzenie

Warsztaty dla dzieci Warstwy miasta: Warstwa pierwsza: budynki, ulice i transport w mieście,

Czy w Twój pokój zmieściłby się w autobusie? A autobusowy przystanek w Twoim pokoju? Warstwy miasta to program edukacyjny dla rodzin na temat przyszłości architektury i przestrzeni miejskiej w Gdańsku. W ramach cyklu od października do grudnia odbędą się cztery (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016