Wydarzenie

Dekoracje wielkanocne. Warsztaty dekorowania pisanek metodą materiałową i decoupage | Otwarty IKM

Trudno uwierzyć, ale tradycje dekorowania jaj sięgają starożytnego Egiptu czy Chin – w Egipcie w tym celu używano skarabeuszy, a na Dalekim Wschodzie – kwiatów. W naszej kulturze udekorowane i malowane jajka są tradycyjnym atrybutem Wielkanocy. Na warsztatach w ramach (…)

Wydarzenie

A może linoryt? Warsztaty tworzenia ekslibrisów | Otwarty IKM

gnieszka i Alicja Żarkiewicz zapraszają na warsztaty linotyru! W Sieni Instytutu Kultury Miejskiej, w otoczeniu regałów z książkami, pokażą jak stworzyć własny ekslibris – niewielki, jedyny w swoim rodzaju znak dla oznaczania swoich książek. Ekslibris – z łaciny ex libris, „z (…)

Wydarzenie

Świąteczne obrazki na desce. Warsztaty decoupage dla dzieci

Iwona Grzywaczewska zaprasza dzieci w wieku 10-12 lat na warsztaty decoupge „Świąteczne obrazki na desce”. Podczas warsztatów, które poprowadzi Małgorzata Herzog, dzieci nauczą się od podstaw metody wykonywania obrazków za pomocą techniki decoupage, polegającej na zdobieniu przedmiotów za pomocą papieru i farb. (…)

Wydarzenie

Strefa Sztuki – Przystanek Starówka. Warsztaty ceramiczne | Otwarty IKM

Glina daje cały wachlarz możliwości twórczego jej wykorzystania, a sama praca świetnie wpływa na koncentrację i ma właściwości relaksacyjne. Iwona Rozbicka i Katarzyna Podhajska-Średniawa zapraszają do poznawania tajników wyrobu ceramiki. Ceramika to rzemiosło stare, jak świat. Już nasi praprzodkowie odkryli plastyczne właściwości (…)

Wydarzenie

Otwarty IKM: Kamienne naszyjniki – warsztaty tworzenia oryginalnej biżuterii

Jak z poszczególnych elementów własnoręcznie przygotować naszyjnik? Jak łączyć kamienie, by był nie tylko ładny, ale i trwały? Uczestnicy warsztatów Kamienne naszyjniki nauczą się projektowania naszyjników z gotowych minerałów w różnych kształtach oraz ozdobnych elementów z innych materiałów. Anna Szyndlar, która od (…)

Wydarzenie

Otwarty IKM: Gdańskie Frywolitki – warsztaty rękodzieła tworzenia koronek metodą tradycyjną

W lutym w sieni IKM spotkają się gdańskie koronczarki, wyplatające koronki techniką frywolitki czółenkowej. Na spotkanie integrujące środowisko, połączone z warsztatem dla początkujących, zaprasza Alicja Wolska – pasjonatka i popularyzatorka tej tradycyjnej techniki wyplatania koronek. Uczestniczki będą miały niecodzienną okazję zaprezentować swoje (…)

Wydarzenie

Lalka na dzień zakochanych. Warsztaty tworzenia lalek motanek-nierozłączek

Motanki-nierozłączki to tradycyjne słowiańskie lalki będące symbolem wzajemnej miłości, wierności i małżeńskiego szczęścia. Tradycja robienia motanek istnieje w wielu słowiańskich krajach od wieków. Na warsztatach z Lubow Michajlik nauczysz się je tworzyć własnoręcznie. Robione bez igły i nożyczek lalkom towarzyszą różne (…)

Wydarzenie

Otwarty IKM: Serca z odzysku. Bezpłatne warsztaty wyplatania serc z wikliny papierowej

Nie potrafisz wyobrazić sobie Święta Zakochanych bez serc? A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym – pozbyć się starych gazet i wykonać oryginalne serce dla siebie lub kogoś bliskiego? MAMYWENE i Lubow Michajlik zapraszają na warsztaty wyplatania wikliny papierowej! Podczas warsztatów (…)

Wydarzenie

Sezon grzewczy z Prullą

Dołączcie do otwartych spotkań Sezonu Grzewczego w Instytucie Kultury Miejskiej. Podczas nich, w przyjaznej atmosferze, nauczycie się dziergać i spędzicie kreatywnie sobotę. Terminy spotkań SEZONU GRZEWCZEGO w 2018 roku z Prullą: (zawsze w sobotę o godz. 12.00) 13 stycznia 10 lutego 10 (…)

Wydarzenie

„Malta i Gozo” wykład Joanny Kruszewskiej | cykl Miasta, mity, mistyfikacje

Pierwsza myśl: wakacje, słońce, błękitne niebo i Morze Śródziemne; druga: Zakon Maltański znany również w Polsce od XIII w. (czas krucjat, pomoc ubogim i potrzebującym). Trzecia: przebogata historia (od świątyń megalitycznych sprzed 6-5 tysięcy lat, okres rzymski, arabski, europejski, po (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016