Wydarzenie

Ciągnąć Książki za Języki | język węgierski + warsztaty

Zabierzcie 5 marca o godz. 12.00 swoje pociechy do sieni IKM na kolorowe święto papryki i języka węgierskiego. Podczas zajęć dzieci poznają książkę ,,Gdybym był dorosły” autorstwa Évy Janikovszky (il. László Réber), przeł. A. Muranyi, wyd. Nasza Księgarnia, a także (…)

Wydarzenie

Inspirująca komunikacja. Rozmowy, które angażują i motywują | Szkolenie Akademii Active Citizens

Chcesz nauczyć się lepiej komunikować z innymi? Budować lepsze relacje i efektywną współpracę z ludźmi? Weź udział w szkoleniu Inspirująca komunikacja. Rozmowy, które angażują i motywują, z trenerką Izabelą Podsiadło-Dacewicz, 25-26 marca w Gdańsku w ramach Akademii Active Citizens. Głównym celem warsztatów jest rozwój (…)

Wydarzenie

Warsztat szycia pokrowców na laptop, smartfon lub tablet

  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą kreatywnie spędzić czas, do sieni IKM na warsztaty szycia pokrowców na laptopy i tablety. Zajęcia, w sobotę 11 lutego, poprowadzą Julia Cyrzan i Anna Sterlau. Zapewniamy materiały i maszyny do szycia, obowiązują zapisy na grupy (…)

Wydarzenie

Bądź moją Walentynką czyli sztuka kaligrafii

Szukasz nietuzinkowego sposobu wyrażenia swoich uczuć do kochanej osoby? Własnoręcznie napisana, wykaligrafowana kartka okolicznościowa może stać się pięknym, niebanalnym prezentem, wyrazem naszych uczuć w formie pisanej – pięknie pisanej. A może chcesz taką kartkę własnoręcznie napisać? Zapisz się na darmowe (…)

Wydarzenie

Zabawa w rysowanie z Agatą Królak i Henrykiem Glazą

Spotykamy się w sobotę 18 lutego o godz. 12.00. Po to, by pobawić się w rysowanie. Dziewczyny i chłopaki, dorośli i dzieci. Ci, którzy bez rysowania żyć nie mogą i Ci, którzy rysują od święta. Po to, żeby odpocząć, po (…)

Wydarzenie

Sezon Grzewczy | warsztaty z robienia łapaczy snów

Prulla, czyli Agnieszka Baaske zaprasza 4 lutego w godz. 12.00 – 14.00 do sieni IKM na kolejne spotkanie z drutami i włóczką, a tym razem również taśmami bawełnianymi, z których zrobimy łapacze snów! – Amulety indiańskich plemion miały przepuszczać jedynie (…)

Wydarzenie

Seniory na Densflory 2 warsztaty dla osób 60+ | Otwarty IKM

 Kolo Nr 11 Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą Scena Muzyczna Gdańsk ul. Powstańców Warszawskich 25 zaprasza 3 lutego 2017 r. o godz 17:30 na warsztaty taneczno – ruchowe SENIORY NA DANCEFLORY 2. Odkryjemy jak wiele możliwości i szczęścia ze sobą niesie spontaniczny taniec. Zajęcia (…)

Wydarzenie

„Tajemnicza Oceania” – warsztaty kulturowo – podróżnicze dla dzieci od 4-10 lat

Zapraszamy 13 lutego o godz. 17.30 na warsztaty prowadzone metodą Teatru Kamishibai. Usłyszymy i zobaczymy pradawną legendę z Czerwonego Kontynentu a następnie każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć aborygeński rysunek. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to inaczej (…)

Wydarzenie

Ciągnąć książki za języki – język ukraiński + warsztaty dla dzieci

Ciągnąć książki za języki to cykl mający na celu zapoznanie dzieci, za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy, z elementami krajów związanych z różnymi językami. Zabierzcie 5 lutego swoje pociechy do sieni IKM. Dzieci poznają język ukraiński za pomocą książki ,,Rękawiczka” (…)

Wydarzenie

Slow Fashion – warsztaty szycia i projektowania | Otwarty IKM

Fundacja Drzewo Życia organizuję w ramach Otwartego IKM warsztaty ze Slow Fashion, zapraszamy 17 lutego o godz. 17.30. Wstęp wolny. Wymagane zapisy. Projekt Pracownia powstał z chęci powrotu do indywidualizmu, racjonalnego konsumpcjonizmu oraz ekologicznej, ręcznej produkcji, wpisując się tym samym (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016