Wydarzenie

Akademia Active Citizens | Współpraca międzynarodowa

Realizacja projektu dla grup międzynarodowych niesie ze sobą nieco inne wyzwania niż ta sama praca w grupie jednorodnej kulturowo, posługującej się swoim językiem. Zapraszamy członków pomorskich organizacji pozarządowych na warsztaty „Wyzwania w projektach międzynarodowych”, które odbędą się 10 i 11 czerwca. (…)

Wydarzenie

Zabawa w rysowanie – spotkanie 3. „Cyrk”

Spotkanie otwarte dla wszystkich z kreatywnego rysowania. Trzecia zabawa w rysowanie pt. Cyrk już,w sobotę, 22 kwietnia o godz. 12.00, prowadzenie: Agata Królak i Henryk Glaza. Udział bezpłatny, zapewniamy materiały . Nie wymagamy zapisów, spotkania są otwarte. Żeby odpocząć, żeby (…)

Wydarzenie

Akcja: wytnij-wklej

W poniedziałek, 3-go kwietnia w godzinach 17.30-20.30, w sieni IKM przy ul. Długi Targ 39/40, odbędą się zajęcia artystyczne w technice collage (wyklejanie na papierze z własnoręcznie wykonanych materiałów). Przeznaczone dla osób dorosłych. Warsztat poprzedzi krótki wykład z pokazem, przybliżający (…)

Wydarzenie

Warsztaty szycia ubranek dla dzieci

Skąd się biorą ubrania? Może je zrobić mama, tata, ciocia, albo babcia. Wybierz się razem ze swoją pociechą (lub samodzielnie) na warsztaty szycia ubranek dla dzieci. 9 kwietnia o 11.00 lub 14.00 w sieni Instytutu Kultury Miejskiej stworzymy sukienki, spodenki, bluzy (…)

Wydarzenie

Sezon Grzewczy | Warsztaty z Prullą

Na początku kwietnia spotykamy się po raz kolejny z Prulla. Drzwi do sieni IKM są otwarte także dla nowych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dzierganiem. Spotkanie Sezonu Grzewczego rozpoczynamy o 12.00 1 kwietnia w sieni IKM. Wstęp wolny. (…)

Wydarzenie

Język czeski + warsztaty muzyczne dla dzieci | Ciągnąć Książki za Języki

​Wyruszcie z dziećmi w podróż do Czech. Zabierze Was tam cykl Ciągnąć Książki za Języki. Już 2 kwietnia o godz. 12.00 poznamy zwyczaje i literaturę czeską. Dzieci wezmą udział w muzycznych warsztatach i posłuchają czytanej na żywo, kultowej książki „Ucieczki (…)

Wydarzenie

Ciągnąć Książki za Języki | język litewski + warsztaty

Już 26 marca spotkamy się po raz kolejny by poznać razem z dziećmi tajemnice języka litewskiego i weźmiemy udział w warsztach ceramicznych. Dzieci podczas zajęć wykonają ptaszki i dzbanki z gliny ceramicznej, charakterystyczne dla litewskiej tradycji. Ptaszki zostaną umieszczone na patykach, następnie (…)

Wydarzenie

Być częścią rozwiązania, zamiast częścią konfliktu | warsztaty Active Citizens

Jak docenić konflikt, skąd się bierze, kim w nim jesteśmy i jakie mamy możliwości? Zapraszamy na szkolenie Akademii Active Citizens Być częścią rozwiązania, zamiast częścią konfliktu, które odbędzie się 27-28 maja w Gdańsku. Zajęcia poprowadzi certyfikowana mediatorka Katarzyna Dworaczyk. Podczas zajęć (…)

Wydarzenie

Sezon Grzewczy | Warsztaty szyciowe z Prullą

W marcu spotykamy się „żeby dokończyć swoje robótki”. Drzwi do sieni IKM są otwarte także dla nowych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dzierganiem. Spotkanie Sezonu Grzewczego rozpoczynamy o 12.00 18 marca w sieni IKM. Pamiętajcie: zajęcia są bezpłatne, (…)

Wydarzenie

Zarządzanie sobą i relacjami w organizacji | Warsztaty akademii Active Citizens

  Żeby dobrze i skutecznie współpracować z innymi, osiągać zamierzone cele i znajdować w tym satysfakcję należy potrafić zadbać najpierw o siebie i swoją higienę pracy. Dlatego zapraszamy na warsztaty Zarządzanie sobą i relacjami w organizacji w ramach Akademii Active Citizens (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016