Wydarzenie

Wielokulturowe estetyki w dyskursie publicznym w Polsce – wykład

Czy w Polsce istnieje wielokulturowa estetyka? A jeśli tak, jakie znaczenia jej nadajemy? Co zmienił tzw. kryzys uchodźczy? Czym jest postkolonialna estetyka? Wykład Moniki Popow, który odbędzie się 13 września o godz. 18.00 w IKM, w ramach Interdyscyplinarnego Konwersatorium „Twarzą (…)

Wydarzenie

„Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei”. Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim w IKM

Co dla Krzysztofa Czyżewskiego oznacza „praktykowanie idei”? Jeśli ideą jest współistnienie, a praktyką – komunikacja, to współtworzone przez niego sejneńskie „Pogranicze” jest warsztatem porozumienia – gdzie szuka się środków wyrazu, dociera do głębokich pokładów pamięci, odkrywa archiwa, komunikuje się z (…)

Wydarzenie

Starych mebli czar | wykład z cyklu koLEKCJE

Jak zadbać o nasze ukochane meble? Gdzie szukać antyków? Od czego zacząć renowacje? Zapraszamy na spotkanie 13 listopada o godz. 18.00 z Anetą Bukowską, autorką bloga starychmebliczar.pl. Od trzech lat organizatorką weekendowych i popołudniowych warsztatów skierowanych do hobbystów i miłośników (…)

Wydarzenie

Fotografia kolekcjonerska | cykl koLEKCJE wykład

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań, wykładów i warsztatów skupionych wokół pasji do kolekcjonowania, zbierania, miłości do staroci, przedmiotów vintage i antyków. Rozpoczynamy koLEKCJE po godzinach 10 listopada o godz. 18.00. Wstęp wolny.  Na pierwszy ogień – FOTOGRAFIA. Na spotkanie zaprasza Katarzyna (…)

Wydarzenie

Brzeźno – pierwsze kąpielisko | wykład Dorot Kuś Narracje #9 „Poza sezonem”

Jak wyglądało życie w Brzeźnie w XIX wieku? Co oferował kuracjuszom Dom Zdrojowy? Kto przyjeżdżał wypoczywać wśród szumu morza i drzew, kto słuchał tu koncertów i spacerował po molo? O specyfice i przeszłości kurortu opowie Dorota Kuś, miłośniczka Brzeźna, autorka (…)

Wydarzenie

Podwodne dziedzictwo kulturowe – zysk czy strata dla regionu | Akademia Gdańska

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku od czterdziestu lat prowadzi morskie archeologiczne badania podwodne. O morskich odkryciach, wrakach statków i żaglowców opowie Iwona Pomian należąca do Bałtyckiej Grupy do spraw Ochrony Podwodnego Dziedzictwa Kulturowego Bałtyku. Wykład odbędzie się 28 listopada o (…)

Wydarzenie

O cienkiej graficy między dwiema Amerykami – w podróży przez Stany zjednoczone i Meksyk | Otwarty IKM

Karolina Kowalczyk zaprasza do Otwartego IKM 16 października o godz. 18.00 na spotkanie poświęcone podróży przez Stany Zjednoczone i Meksyk. Co najchętniej kupują meksykańscy baronowie narkotykowi? Jak przeżyć spotkanie z rodziną czarnych niedźwiedzi amerykańskich? Autorka bloga Twins oN Tour zabierze słuchaczy również do Wielkiego (…)

Wydarzenie

Gunter Grass. Filozoficzne żywioły narracji | wykład multimedialny Otwarty IKM

Marcela Minga i Robert Dolewski zapraszają 20 października o godz. 18.00 w ramach wydarzenia Otwartego IKM na wykład multimedialny poświęcony twórczości Güntera Grassa w kontekście filozoficznym. W ramach prelekcji słuchacze będą mieli okazję spojrzeć na literaturę tworzoną przez Güntera Grassa w (…)

Wydarzenie

Interdyscyplinarne Konwersatorium Twarzą w Twarz

Czy w Polsce istnieje wielokulturowa estetyka? A jeśli tak, jakie znaczenia jej nadajemy? Co zmienił tzw. kryzys uchodźczy? Czym jest postkolonialna estetyka? Wykład 13 września o godz. 18.00 w IKM będzie próbą odpowiedzi na tak sformułowane pytania. Monika Popow przedstawi (…)

Wydarzenie

„Architektura i woda. Przekraczanie granic” | wykład Akademii Gdańska

Po latach zaniedbań woda jest doceniana jako komponent kompozycji architektonicznych i krajobrazowych – zwraca uwagę Lucyna Nyka, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, która 13 czerwca o godz. 18.00 opowie w Instytucie Kultury Miejskiej o zmieniającej się roli wody w architekturze (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016