Wydarzenie

Akademia Active Citizens | Współpraca międzynarodowa

10 czerwca 10:00,

Realizacja projektu dla grup międzynarodowych niesie ze sobą nieco inne wyzwania niż ta sama praca w grupie jednorodnej kulturowo, posługującej się swoim językiem. Zapraszamy członków pomorskich organizacji pozarządowych na warsztaty „Wyzwania w projektach międzynarodowych”, które odbędą się 10 i 11 czerwca. (…)

Wydarzenie

Nowe wodne centrum Gdańska. Wykład Andrzeja Trzeciaka

25 kwietnia 18:00,

Jak woda wpływała na kształt terenów Stoczni Gdańskiej w przeszłości, jakie znaczenie ma dziś i jakie będzie miała w przyszłości? Andrzej Trzeciak z Europejskiego Centrum Solidarności poruszy te zagadnienia podczas wykładu Akademii Gdańska, który odbędzie się 25 kwietnia o godz. (…)

Wydarzenie

Buenos Zaspa! Dzień Wolnej Sztuki z Kolekcją Malarstwa Monumentalnego

22 kwietnia 12:00,

Dzień Wolnej Sztuki otwiera sezon spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami na Zaspie. 22 kwietnia szlak wędrówki wyznaczą argentyńskie murale w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego. To prace Lucasa Parbo, Gualicho, Zosena Bandido, Davida Petroniego oraz Jorge Pomara. Start o godz. 12.00 (…)

Wydarzenie

Dzieje gdańskiej ochrony zabytków architektury z XIX i początkach XX w.

22 kwietnia 12:00, wstęp wolny

Kto ochronił cenne gdańskie budynki od zapomnienia? Jakie stowarzyszenia dbały dawniej o zabytki naszego miasta? Podczas wykładu Ewy Barylewskiej-Szymańskiej i Wojciecha Szymańskiego, 22 kwietnia o godz. 12.00, poznamy początki i historię pasjonatów ochrony gdańskiej spuścizny architektonicznej. Johann Carl Schultz i (…)

Wydarzenie

Zabawa w rysowanie – spotkanie 3. „Cyrk”

22 kwietnia 12:00, wstęp bezpłatny

Spotkanie otwarte dla wszystkich z kreatywnego rysowania. Trzecia zabawa w rysowanie pt. Cyrk już,w sobotę, 22 kwietnia o godz. 12.00, prowadzenie: Agata Królak i Henryk Glaza. Udział bezpłatny, zapewniamy materiały . Nie wymagamy zapisów, spotkania są otwarte. Żeby odpocząć, żeby (…)

Wydarzenie

Odcinek Antropomorficzny

10 czerwca 22:00, Wstęp płatny

10 czerwca na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej Morena przy ul. Jaśkowa Dolina we Wrzeszczu zobaczycie Odcinek antropomorficzny. Twórcą zaproszonym do reżyserii Odcinka antropomorficznego jest Jan Klata – reżyser teatralny, dyrektor Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Wydarzenie będzie biletowane. (…)

Wydarzenie

Spacer: Tajemnice gdańskich uliczek w marcu: Wśród zawodowców – Główne Miasto

8 kwietnia 11:00, Wstęp wolny

Do tej pory uczestnicy i uczestniczki Gdańskich Miniatur odkrywali tajemnice gdańskich uliczek na Osieku, Głównym, Starym i Dolnym Mieście oraz na Starym Przedmieściu. W kwietniu Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do Wrzeszcza na spacer szlakiem drzew. 8 kwietnia rodziny i grupy (…)

Wydarzenie

Dziedzictwo przyrodnicze Gdańska | Otwarty IKM

10 kwietnia 18:00, Wstęp wolny

Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości zaprasza na prelekcję Marcina Wilgi „Dziedzictwo przyrodnicze Gdańska” w poniedziałek 10.04.2017 o godzinie 18.00 w siedzibie IKM przy Długim Targu 39/40. Wydarzenie jest dofinansowane i realizowane w ramach programu „Otwarty IKM”.  

Wydarzenie

Akcja: wytnij-wklej

3 kwietnia 17:30, Wstęp wolny

W poniedziałek, 3-go kwietnia w godzinach 17.30-20.30, w sieni IKM przy ul. Długi Targ 39/40, odbędą się zajęcia artystyczne w technice collage (wyklejanie na papierze z własnoręcznie wykonanych materiałów). Przeznaczone dla osób dorosłych. Warsztat poprzedzi krótki wykład z pokazem, przybliżający (…)

Wydarzenie

Warsztaty szycia ubranek dla dzieci

9 kwietnia 11:00, Wstęp: 24,99 zł

Skąd się biorą ubrania? Może je zrobić mama, tata, ciocia, albo babcia. Wybierz się razem ze swoją pociechą (lub samodzielnie) na warsztaty szycia ubranek dla dzieci. 9 kwietnia o 11.00 lub 14.00 w sieni Instytutu Kultury Miejskiej stworzymy sukienki, spodenki, bluzy (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016