Wydarzenie

Wikimaraton_Kunszt Wodny

22 maja 10:00, wstęp wolny, wymagane zapisy

Stwórz z nami hasło w Wikipedii! Na warsztat weźmiemy nazwę nowej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej – Kunszt Wodny. Czemu tak nazwano budynek? Co kryje się za tą nazwą, co znajdowało się w miejscu, gdzie obecnie na Targu Rakowym 11 powstaje (…)

Wydarzenie

Wycena dzieł sztuki | cykl koLEKCJE

10 maja 18:00, wstęp wolny

Co wpływa na wartość dzieła sztuki? Dlaczego pastele Stanisława Wyspiańskiego osiągają na rynku rekordy cenowe, czy cena wzrasta proporcjonalnie do wieku obiektu? Dowiemy sie tego podczas wykładu z cyklu koLEKCJE Wycena dzieł sztuki, który już 10 maja o godz. 18.00. (…)

Wydarzenie

Kultura remiksu i reUSE domeny publicznej. Otwarte seminarium w IKM

26 kwietnia 18:00, wstęp wolny

Grafika komputerowa, kolaże, memy, gify, animacje z wykorzystaniem dzieł mistrzów renesansu lub japońskich drzeworytów – wytwory kultury remiksu przyjmują różnorodne formy. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza 26 kwietnia o godz. 18.00 na rozmowę o kontekstach internetowej twórczości inspirowanej zasobami domeny publicznej, (…)

Wydarzenie

Projektowanie usług z zastosowaniem metody design thinking | warsztaty | zapisy do 22.04

12 maja 10:00, wstęp wolny, wymagane zapisy

Projektowanie usług pozwala w usystematyzowany sposób kreować rozwiązania odpowiadające na realne potrzeby odbiorców, i odbiorczyń. To proces, w którym zanim zaczniemy zastanawiać się co możemy zrobić, odpowiadamy na pytania po co i dla kogo. Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach (…)

Wydarzenie

Sezon Grzewczy – wspólne robienie na drutach w kwietniu z Prullą

14 kwietnia 12:00, wstęp wolny

Dołączcie do otwartych spotkań Sezonu Grzewczego w Instytucie Kultury Miejskiej. Podczas nich, w przyjaznej atmosferze, nauczycie się dziergać i spędzicie kreatywnie sobotę. Terminy spotkań SEZONU GRZEWCZEGO w 2018 roku z Prullą: (zawsze w sobotę o godz. 12.00) 13 stycznia 10 lutego 10 (…)

Wydarzenie

Spotkaniez Filipem Łobodzińskim o przekładzie piosenek Boba Dylana w tomie Duszny kraj i książce Tarantula

24 kwietnia 19:30, wstęp wolny

  Jak tłumaczy się teksty Boba Dylana? O tym opowie 24 kwietnia o godz. 19:30 w IKM Filip Łobodziński, autor przekładu piosenek zebranych w tomie Duszny Kraj i książki Tarantula. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu Stacja nowa książka Biura Literackie (…)

Wydarzenie

Małgorzata Omilanowska o architekturze XIX i XX wieku na Pomorzu i Żmudzi

19 kwietnia 18:00, wstęp wolny

Od marca dostępna jest najnowsza publikacja prof. Małgorzaty Omilanowskiej Budowanie nad Bałtykiem. Studia z architektury i sztuki Gdańska, Pomorza i Żmudzi wydana przez Słowo/Obraz Terytoria. Premierowe spotkanie autorskie prowadzone przez Grzegorza Piątka z Centrum Architektury odbędzie się 19 kwietnia o (…)

Wydarzenie

Spotkanie autorskie z Antonim Pawlakiem „Zapiski na paczce papierosów”

17 kwietnia 18:00, wstęp wolny

Życie towarzyskie, polityczne i uczuciowe. Historia przez małe i duże „h”. Iwaszkiewicz, Brandys, Pilch, Chmielewska, Wałęsa, o. Rydzyk, Kaczmarski, IPN, SB, PiS, UE i wiele innych skrótowców. W książce Antoniego Pawlaka zaglądamy za kulisy życia literackiego PRL-u i współczesnej Polski. (…)

Wydarzenie

artBiografie: Gerhard Richter | pokaz filmu Painting i wykład

18 kwietnia 18:00, wstęp wolny

Czasami moje obrazy po prostu same robią to, co chcą – przyznaje Richter, dowodząc, że przypadek jest jedną z podstaw jego wyjątkowo ciekawego procesu twórczego. O artyście, mistrzu abstrakcji opowie nam dr hab. Krzysztof Wróblewski, a po wstępie zobaczymy film (…)

Wydarzenie

Freie Stadt Danzig i Gdańsk-Heimat – z pamięci dziecka. Wykład Olgi Dębickiej w IKM

10 kwietnia 18:00, wstęp wolny

Olga Dębicka, dziennikarka, reportażystka i pisarka od 20 lat angażuje się w misję ratowania i archiwizowania ludzkich losów z tygla narodowościowego w Gdańsku po 1945 r. Podczas wykładu z cyklu Akademia Gdańska, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18.00 (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016