Wydarzenie

Zaduszki – projekcje filmowe z IKM

2 listopada 19:00, wstęp wolny, wymagana rejestracja

Zaduszkowy przegląd filmowy w dawnym Gimnazjum Polskim w Gdańsku. W programie – zamiast typowych hollywoodzkich horrorów – znajdą się dwa tytuły w fascynujący sposób korzystające z bogactwa europejskiego folkloru i nawiązujące do ludowych wierzeń: „Listopad” Rainera Sarneta (po seansie spotkanie (…)

Wydarzenie

Festiwal NARRACJE #10 | 16-17 listopada Gdańsk-Oliwa

16 listopada 00:00, wstęp wolny

Festiwal NARRACJE. Jubileuszowa – dziesiąta – edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 16-17.11.2018 w Oliwie, gdzie przed laty Rainer Maria Rilke zapisał słowa będące dziś tytułem festiwalu: „Słońca w ciszy były jak wielki śpiew w zenicie”. Zaproszeni przez Piotra Stasiowskiego, (…)

Wydarzenie

MIT – historia Wasyla Slipaka | ArtBiografie | Tydzień Ukraiński w Gdańsku

24 października 18:00, wstęp wolny

MIT – to nowy film Łeonida Kantera i Iwana Jasnija, który na ekrany ukraińskich kin wszedł w lutym 2018 roku. Opowiada historię życia Wasyla Slipaka – śpiewaka operowego o światowej sławie i unikatowym głosie. Projekcja odbędzie się 24 października o godz. (…)

Wydarzenie

Gdańsk Creative Meetups: Nowe modele hubów kreatywnych. Wsparcie artystów i społeczności

30 października 16:00, wstęp wolny, wymagane zapisy

Gdańsk Creative Meetups, to cykl spotkań Instytutu Kultury Miejskiej, który będzie prezentował wybrane modele, kierunki i typy rozbudowanych, interdyscyplinarnych platform i sieci współpracy oraz pokazywał potencjał wynikający ze zderzenia działań kulturalnych, społecznych, technologii i biznesu. Wydarzenie jest bezpłatne, odbędzie się (…)

Wydarzenie

Warsztaty muzyczno-bębniarskie dla rodzin z dziećmi | Otwarty IKM

22 października 17:00, wstęp wolny, wymagane zapisy

Międzynarodowy Klub Rodzica – International Parent’s Club zaprasza do Otwartego IKM na naukę gry rytmu oraz śpiewu pieśni, czyli warsztaty muzyczno-bębniarskie dla osób dorosłych z dziećmi. Zajęcia poprowadzi Marta Cichocka, która przybliży uczestnikom historię i naturę gry na bębnach djembe, (…)

Wydarzenie

Gdańskie Miniatury Kolory Gdańska | Niebieski | Spacer dla rodzin i grup nieformalnych

20 października 13:00, wstęp wolny

Październikowe spacery Gdańskich Miniatur dla szkół (15 października) oraz dla rodzin i grup nieformalnych (20 października) pokażą jak dużo w Gdańsku jest koloru niebieskiego. Kojarzy się  z niebem i morzem, a przez to również z odpoczynkiem i relaksem. Ślady niebieskiej (…)

Wydarzenie

Gdańskie Miniatury Kolory Gdańska | Niebieski | Spacer dla szkół

15 października 10:00, wstęp wolny, wymagane zapisy

Październikowe spacery Gdańskich Miniatur dla szkół (15 października) oraz dla rodzin i grup nieformalnych (20 października) pokażą jak dużo w Gdańsku jest koloru niebieskiego. Kojarzy się  z niebem i morzem, a przez to również z odpoczynkiem i relaksem. Ślady niebieskiej (…)

Wydarzenie

Warsztaty: Podstawy księgowości  i finansów dla NGO | Akademia Active Citizens

24 listopada 10:00, wstęp wolny, wymagane zapisy

Podstawy księgowości i finansów dla NGO 24-25 listopada w ramach Akademii Active Citizens. Szkolenie ma uporządkować wiedzę na temat zasad finansowych obowiązujących w organizacjach pozarządowych. Uporządkuje zasady prowadzenia działalności ekonomicznej. Pozwoli na skuteczne planowanie i korzystanie ze zróżnicowanych źródeł finansowania organizacji. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Książczak. (…)

Wydarzenie

Bunt – zMYŚLne wywracanie | warsztat filozoficzny dla dzieci

6 października 11:00, wstęp wolny, wymagane zapisy

Bądź grzeczny! Siedź prosto! Nie przerywaj, kiedy starsi mówią! Ale dlaczego? A co się stanie, kiedy naraz wszyscy usiądą krzywo? Czy wtedy już będę niegrzeczny? A jeśli wszyscy usiedliby krzywo? To co wtedy? Co wtedy?! Dowiemy się! Zapraszamy na spotkanie już 13 (…)

Wydarzenie

Wykład z elementami warsztatu szermierki szablą i premiera biografii Jánosa Kevey’a | Otwarty IKM

8 października 18:30, wstęp wolny, wymagane zapisy

Stowarzyszenie Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki z Szablą zaprasza 8 października od 18.30 na prezentację biografii znanego węgierskiego fechmistrza – poznamy związki polskiej i węgierskiej szermierki, kierunki jej rozwoju przed i po II wojnie światowej, liczne anegdoty prezentujące kulturę środowiska szermierczego tamtego okresu. Fechmistrz (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2018