Wydarzenie

Wielokulturowe estetyki w dyskursie publicznym w Polsce – wykład

13 października 18:00,

Czy w Polsce istnieje wielokulturowa estetyka? A jeśli tak, jakie znaczenia jej nadajemy? Co zmienił tzw. kryzys uchodźczy? Czym jest postkolonialna estetyka? Wykład Moniki Popow, który odbędzie się 13 września o godz. 18.00 w IKM, w ramach Interdyscyplinarnego Konwersatorium „Twarzą (…)

Wydarzenie

„Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei”. Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim w IKM

27 listopada 18:00, wstęp wolny

Co dla Krzysztofa Czyżewskiego oznacza „praktykowanie idei”? Jeśli ideą jest współistnienie, a praktyką – komunikacja, to współtworzone przez niego sejneńskie „Pogranicze” jest warsztatem porozumienia – gdzie szuka się środków wyrazu, dociera do głębokich pokładów pamięci, odkrywa archiwa, komunikuje się z (…)

Wydarzenie

Podstawy fotografii produktowej | warsztaty KaWa

13 grudnia 10:00, wstęp 50 zł, wymagane zapisy

  Jak fotografować swoje obiekty, żeby dobrze sprzedawały? Co jest najważniejsze przy fotografii produktowej? Wszystkiego dowiemy się na tych warsztatach 13 grudnia w godzinach 10:00-15:00, w sali 209 w Instytucie Kultury Miejskiej. Zapisy: www.fotoikm.evenea.pl Sprzedajecie książki lub artystyczne szkło i planujecie rozwinąć działalność (…)

Wydarzenie

Spotkanie z Pawłem Kubickim, Wynajdywanie miejskości. Polska kwestia miejska z perspektywy długiego trwania

20 listopada 18:00, wstęp wolny

Jak można opisać kategorię „miejskości”? Kim są główni aktorzy procesu wynajdowania miejskości? Na te pytania odpowiada najnowsza książka Pawła Kubickiego „Wynajdywanie miejskości. Polska kwestia miejska z perspektywy długiego trwania”. Spotkanie z socjologiem i antropologiem Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się 20 listopada (…)

Wydarzenie

ArtBiografie 2 | Pokaz filmu o Andzie Rottenberg „Układanie wolności” i dyskusja

24 listopada 19:00, wstęp wolny, nie wymagamy zapisów

Są w Polsce ludzie, którym przypadło w udziale układanie na nowo świata, meblowanie go po transformacji w roku 1989. Anda Rottenberg poprawiała świat polskiej sztuki współczesnej latami zniewalanej przez ideologię. Zrobiła w tej dziedzinie bardzo wiele, ale ostatecznie wymarzona przez (…)

Wydarzenie

Artbiografie 1 | Beuys.Sztuka to rewolucja i dyskusja z udziałem Andy Rottenberg

23 listopada 18:00, wstęp wolny

Rozpoczynamy nowy cykl filmowo-dyskusyjny ArtBiografie. W jaki sposób twórczość artystów wpływała na współczesny im świat? Jak kształtowali kanony artystyczne i postawy społeczne? Nowy cykl IKM ArtBiografie prezentuje dokumenty na temat życia i pracy m.in.: Josepha Beyusa, Jamesa Nachtweya, Sebastião Salgado, (…)

Wydarzenie

Starych mebli czar | wykład z cyklu koLEKCJE

13 listopada 18:00, wstęp wolny, nie wymagane zapisane

Jak zadbać o nasze ukochane meble? Gdzie szukać antyków? Od czego zacząć renowacje? Zapraszamy na spotkanie 13 listopada o godz. 18.00 z Anetą Bukowską, autorką bloga starychmebliczar.pl. Od trzech lat organizatorką weekendowych i popołudniowych warsztatów skierowanych do hobbystów i miłośników (…)

Wydarzenie

Fotografia kolekcjonerska | cykl koLEKCJE wykład

10 listopada 18:00, wstęp wolny, nie wymagamy zapisów

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań, wykładów i warsztatów skupionych wokół pasji do kolekcjonowania, zbierania, miłości do staroci, przedmiotów vintage i antyków. Rozpoczynamy koLEKCJE po godzinach 10 listopada o godz. 18.00. Wstęp wolny.  Na pierwszy ogień – FOTOGRAFIA. Na spotkanie zaprasza Katarzyna (…)

Wydarzenie

Festiwal NARRACJE #9 „Poza Sezonem” w Brzeźnie

17 listopada 18:00, wstęp wolny

W nadmorskim Brzeźnie w dniach 17-18 listopada zobaczymy prace 21 artystów z Polski i zagranicy. Wśród twórców zaproszonych przez Annę Czaban, kuratorkę tegorocznej edycji festiwalu, znaleźli się m.in. Maurycy Gomulicki, Ewa Rudnicka, Ursula Mayer, Wojtek Bąkowski, Norbert Delman, Lola Gonzales (…)

Wydarzenie

Brzeźno – pierwsze kąpielisko | wykład Dorot Kuś Narracje #9 „Poza sezonem”

9 listopada 18:00, wstęp wolny, nie wymagamy zapisów

Jak wyglądało życie w Brzeźnie w XIX wieku? Co oferował kuracjuszom Dom Zdrojowy? Kto przyjeżdżał wypoczywać wśród szumu morza i drzew, kto słuchał tu koncertów i spacerował po molo? O specyfice i przeszłości kurortu opowie Dorota Kuś, miłośniczka Brzeźna, autorka (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016