Wydarzenie

Wolne Miasto ulotnie – wykład Anety Kwiatkowskiej | Cykl wykładów Akademii Gdańska

30 stycznia 18:00, wstęp wolny

Akademia Gdańska to organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej roczny cykl wykładów, dla których inspiracją jest gdańska historia, kultura i sztuka. Piąta edycja dotyczy gdańskiej tożsamości pozostającej poza kartami dzisiejszych publikacji historycznych, odwołującej się do Gdańska, którego nie ma. Pierwsze spotkanie (…)

Wydarzenie

Moje hobby – zbieram rzeczy

25 stycznia 18:00, wstęp wolny

Tym razem, w ramach cyklu koLEKCJE zapraszamy na rozmowę z gdańską kuratorką, pełnomocniczką ds. powstania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Gdańsku a prywatnie również kolekcjonerką polskiego designu lat 60. – Anetą Szyłak. Rozmowę 25 stycznia o 18.00 poprowadzi Kora Kowalska. Kolekcjonowanie to hobby, (…)

Wydarzenie

Mindfulness (uważność) – warsztaty wprowadzające dla aktywistów i aktywistek

20 stycznia 10:00, wstęp wolny, wymagane zapisy

Podczas dwudniowych warsztatów (12 godzin) uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami uważności (Mindfulness), które, wprowadzone w życie codzienne, stanowią wsparcie w sytuacjach stresowych i pomagają żyć w sposób bardziej świadomy. Dają możliwość lepszego poznania samych siebie oraz kształtowania nowych, mniej (…)

Wydarzenie

Sprawiedliwość naprawcza (restorative justice) – przywracanie dobrych relacji w grupie | warsztaty Active Citizens

24 lutego 10:00, wstęp wolny, wymagane zapisy

W lutym w ramach Akademii Active Citizens zapraszamy na warsztaty dotyczące Sprawiedliwości naprawczej (restorative justice), która opiera się na jednej z funkcjonujących teorii sprawiedliwości. Zajęcia mają zainspirować osoby uczestniczące do wprowadzenia narzędzi sprawiedliwości naprawczej w grupach, czy społecznościach, w których (…)

Wydarzenie

Otwarty IKM: Japonia – kraj kwitnącej wiśni i majestatycznych Torii

29 stycznia 18:00, wstęp wolny

Podczas spotkania 29 stycznia o godz. 18.00 posłuchamy opowieści o kraju, w którym na zielone światło mówi się „blue”, a w automacie oprócz lodów, hot dogów i żarówek można kupić także kobiecą bieliznę. Dowiemy się jak wygląda najbardziej zatłoczone skrzyżowanie (…)

Wydarzenie

„Malta i Gozo” wykład Joanny Kruszewskiej | cykl Miasta, mity, mistyfikacje

17 stycznia 19:00, wstęp wolny

Pierwsza myśl: wakacje, słońce, błękitne niebo i Morze Śródziemne; druga: Zakon Maltański znany również w Polsce od XIII w. (czas krucjat, pomoc ubogim i potrzebującym). Trzecia: przebogata historia (od świątyń megalitycznych sprzed 6-5 tysięcy lat, okres rzymski, arabski, europejski, po (…)

Wydarzenie

Duchologia polska spotkanie z Olgą Drendą | cykl koLEKCJE

11 stycznia 18:00, wstęp wolny

Nowy Rok nowe koLEKCJE. Tym razem gościem Instytutu kultury Miejskiej będzie Olga Drenda – autorka bestsellerowej książki Duchologia Polska.  Dołączcie do wydarzenia 11 stycznia 2018 o godz. 18.00. Wstęp wolny. Książka Duchologia Polska opisuje przełom lat 80. i 90. przez (…)

Wydarzenie

„Gdańskie Miniatury: Zielone miasto. Cis – Grodzisko” | otwarty spacer z przewodniczką

20 stycznia 12:00, wstęp wolny, nie wymagamy zapisów

Zimowy spacer po zielonym Gdańsku? Z odrobiną wyobraźni i Gdańskimi Miniaturami to możliwe! Kolejny spacer, podczas którego odkrywać będziemy, gdzie rosną najpiękniejsze cisy w mieście, odbędzie się 20 stycznia. Cis może przybrać formę drzewa lub krzewu, jego drzewa są zawsze (…)

Wydarzenie

Wykład z cyklu koLEKCJE „Dom podcieniowy Żuławki – renowacja i rekonstrukcja”

18 stycznia 18:00, wstęp wolny

Kolekcjonerstwo to pasja, która może przybrać różne formy – od kolekcjonowania przepisów, wtedy zajmie nam duże pudło, po kolekcjonowanie wyposażenia domu – wtedy zajmie cały dom… i podwórko. O swojej miłości do starego domu, która przerodziła się w pasję do (…)

Wydarzenie

artBiografie 4: Pokaz filmu Beksińscy. Album wideofoniczny i dyskusja z udziałem Magdaleny Grzebałkowskiej i Marcina Borchardta

10 stycznia 18:00, wstęp wolny

BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny w reżyserii Marcina Borchardta, to niezwykła opowieść o losach Zdzisława, Zofii i Tomka, zrekonstruowana z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, materiałów z archiwum rodziny Beksińskich. Scenariusz filmu powstał na podstawie bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016