Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk, Polska
19 grudnia 2019, 18:00 - 19 grudnia 2019, 20:00

Groteskowe przygody pozbawionego piątej klepki zamaskowanego najemnika mogą mieć też walor filozoficzny… Okazują się bowiem ciekawym punktem wyjścia dla przybliżenia kilku filozoficznie ważkich kwestii, które leżą u podstaw – postmodernizmu. Wykład 19 grudnia o 18.00 poprowadzi dr Robert Dudas Dolewski.

Nieprzewidywalny, notorycznie przełamujący „czwartą ścianę” płatny zabójca, obdarzony absurdalnym poczuciem humoru oraz nadludzkimi zdolnościami, które nierozerwalnie wiążą się z trawiącą go chorobą…. umysłową… Deadpool; komiksowa postać parodiująca niemal wszystkie standardy wyznaczone dla klasycznie pojmowanego (super)bohatera, to od niedawna, głównie dzięki dwóm ekranizacjom kinowym, prawdziwa ikona popkultury.

Filozofia pomaga w tworzeniu przestrzeni do rozmowy wolnej od potrzeby postawienia na swoim, otwartej na poznanie innych punktów widzenia. Od września 2018 w Instytucie Kultury Miejskiej odbywają się warsztaty dla dzieci i opiekunów, cykle wykładów, spotkania, konferencje, koncerty, wydarzenia interdyscyplinarne z filozofią w tytule. Koordynatorem cyklu jest Sławomir Czarnecki.

Patronat: Filozofuj!

Instytut Kultury Miejskiej 2019