8 kwietnia 2019 r., godz. 18:00 – 20:00 | Dywan – nie kupuj, zrób! Warsztaty z Dorotą Dombrowską i Magdaleną Dębną | Obowiązują zapisy
Uwaga: brak wolnych miejsc

Wprowadza do domu ciepło, może posłużyć za wygodną leżankę, całkowicie zmienia klimat pomieszczenia. Mowa o dywanie! Dorota Dombrowska i Magdalena Dębna zapraszają na warsztaty wszystkich chętnych spróbować własnych sił w tworzeniu naturalnych dywanów.

W sklepowym asortymencie wybór dywanów jest duży – skandynawskie wzory, puszysty shaggy czy kolorowy do pokoju dziecięcego. Większość wykonana z poliestru, a za naturalne, bawełniane lub wełniane zapłacić trzeba krocie. Na warsztatach w ramach Otwartego IKM zaprojektujemy i wykonamy duże, wysokiej jakości dywany z wełnianych, bawełnianych i innych naturalnych materiałów. Poznamy proste sposoby na wykonanie designerskiego dodatku do wnętrza.

Na warsztaty złoży się część teoretyczna poświęcona materiałom, instruktaż i część praktyczna. Obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona do 15 osób), warsztaty skierowane do osób w wieku 16+.

Specjalizujemy się w organizowaniu kreatywnych warsztatów, stwarzamy uczestnikom naszych akcji przestrzeń do integracji i zawiązywania znajomości poprzez wspólne działanie – opowiadają organizatorki. – 
Ważnym elementem naszej pracy jest zapewnienie atmosfery relaksu i uwolnienie procesów twórczego myślenia.

W swojej pracy Dorota Dombrowska i Magdalena Dębna łączą elementy pedagogiki i arteterapii. Projekty, których są współautorkami, były nagradzane ogólnopolskimi nagrodami. Za działalność w polu kultury otrzymały nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni.

O prowadzących:

Dorota Dombrowska – pedagożka, animatorka kultury. Realizuje projekty edukacyjne dla dzieci z zakresu historii, dizajnu i architektury. Łącząc zabawę i naukę zaraża dzieci ciekawością świata i dopinguje do zadawania pytań. Współpracuje z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Gdańską Galerią Miejską, Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz pracownią Dwie Ole. Obecnie pracuje jako edukatorka w Muzeum Miasta Gdyni.

Magdalena Dębna – edukatorka z zakresu designu i arteterapetuka. Na co dzień pracuje w Wymiennikowni – Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu. Wierzy, że kultura jednoczy ludzi w różnym wieku i pozytywnie wpływa na wzajemne relacje. Lubi polski design i niedzielne wycieczki za miasto. Współpracowała m.in. z Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańską Galerią Miejską, organizowała warsztaty podczas wielu festiwali sztuki w Trójmieście.