Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
24 stycznia 2019, 18:00 - 24 stycznia 2019, 20:00

Bohaterem drugiego odcinka Non-fiction w IKM, 24 stycznia o 18.00, będzie Nowy Jork drugiej połowy ubiegłego wieku. Świat bitnikowskich poetek, undergorundowego kina, punkowych koncertów, buntowników. Miasto, w którym rodziły się bezkompromisowe zjawiska twórcze, był kwestionowany porządek tego świata.

 

Przewodnikami po tym niezwykłym Nowym Jorku będą Jan Błaszczak (autor ksiażki „The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side”) i Marcin Borchardt (reżyser, autor książki „Anioły nie znają wstydu. Transgresja w kinie Nowego Jorku”).

Non-fiction w IKM to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. Od grudnia do maja w Instytucie Kultury Miejskiej będzie możliwość spotkać i porozmawiać z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Autorzy będą naszymi przewodnikami po reporterskim świecie, poznamy kulisy ich pracy, zgłębimy najbardziej intrygujące tematy. Będą to tematy przekrojowe, a książka – reportaż – stanie się jedynie punktem wyjścia.

Przed i po każdym spotkaniu w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej można będzie nabyć książki gości, tym samym uzupełnić domową biblioteczkę o ciekawe tytuły z autografami autorów!

Instytut Kultury Miejskiej 2018