Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

31 października 2016 | 17.00 | Wstęp wolny

Czy wiesz, że wyprodukowanie jednego smartfona uwalnia do atmosfery 57 kilogramów dwutlenku węgla? Co to oznacza dla nas i naszej planety? 31 października 2016r o godz. 17.00 zapraszamy do sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku na pokaz filmu dokumentalnego „Nasze jutro” o zmianach klimatycznych na Ziemi, a następnie do rozmowy o poruszanych w nim kwestiach.

Punktem wyjścia twórców filmu jest aktualna sytuacja ekologiczna człowieka zarówno w perspektywie globalnej, jak i w bezpośrednim doświadczeniu naszego życia. Banał, jakim jest stwierdzenie złego stanu środowiska zostaje przekuty na opowieść o poszukiwaniu realnej i dosiężnej alternatywy. Filmowcy odwiedzają ludzi, którzy realizują strategie globalne i lokalne nakierowane na zrównoważone korzystanie z zasobów naszego otoczenia. Duża część filmu opowiada o aktywistach miejskich wprowadzających zielone trendy jako ekologiczne, estetyczne i ekonomiczne rozwiązania.

W Gdańsku działa już wiele zielonych inicjatyw, aczkolwiek tylko nieliczne z nich przebiły się do powszechnej świadomości. Naszym celem jest doprowadzenie do spotkania ludzi, którzy działają, chcą działać, a także mogą zrobić coś w kierunku uczynienia naszego miasta bardziej zielonym. Wychodząc od filmowej opowieści chcemy porozmawiać o realnych możliwościach wprowadzania takich trendów na naszym lokalnym gruncie.

Prowadzący:
Paweł Paniec – animator kultury, prezes zarządu Stowarzyszenia PROM*Kultura, autor i wykonawca wielu inicjatyw mających na celu wprowadzanie pozytywnych zmian w społecznościach lokalnych, np. „Czytanie na polanie”, „Mapa myśli”, „Myśl dojrzała”, „Tato, a kto to?”

Joanna Paniec – architekt krajobrazu, pełni funkcję Ogrodnika Miejskiego w gdańskim ZDiZ, animatorka kultury zaangażowana w działania Stowarzyszenia PROM*Kultura, autorka i prowadząca cykle warsztatów „Wzory i kolory”, „ZaprojektujMy to”


Projekcja francuskiego filmu dokumentalnego „Nasze Jutro”, 31 października, godz. 17.00. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie PROM*Kultura w ramach programu Otwarty IKM.

 

Powiązane projekty