Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk, Polska

19 lutego 2020, 18:00 - 19 lutego 2020, 20:00

„Plastikowy ocean” – pokaz filmu i dyskusja w ramach cyklu Miasto 2050 moderowana przez Annę Desogus (Ambasada Czystej Planety). 19.02.2020 (środa), godzina 18.00, wstęp wolny, zapraszamy.

Jak odpady plastikowe trafiają do mórz i oceanów? Jakie są konsekwencje globalnego kryzysu zanieczyszczenia plastikiem? Czy recykling jest rozwiązaniem problemu plastikowych odpadów? Jakie działania jednostki oraz działania systemowe są potrzebne by poprawić sytuację? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas dyskusji po wspólnym obejrzeniu filmu „Plastikowy Ocean”

Plan wydarzenia
* wprowadzenie: problemy związane z plastikiem
* pokaz filmu
* dyskusja

Wydarzenie poprowadzi Anna Desogus – doradca i edukator w obszarze zrównoważonego rozwoju i zero waste. Pracuje z sektorem prywatnym, publicznym i organizacjami pozarządowymi. Działa pod szyldem Ambasada Czystej Planety. Prowadzi wykłady oraz warsztaty dot. m.in. zasad zero waste na poziomie jednostki i firmy, metod ograniczania ilość odpadów, poprawnej segregacji, oraz odpowiedzialnego podejścia do plastiku.

///

→ Miasto 2050

Cyklem „Miasto 2050” chcemy poszerzyć świadomość mieszkańców na temat tego, jak zmieniają się nasze miasta i ich otoczenie w procesie nieuchronnych zmian klimatycznych. Będziemy zachęcać do podejmowania oddolnych inicjatyw i działań, by na Ziemi żyło nam się mądrzej, świadomiej i lepiej. Spróbujemy wspólnie, małymi krokami​ rozpocząć ratowanie przyszłości naszej i naszych dzieci.

Cykl obejmował będzie wykłady z naukowcami, działaczami społecznymi, ekologami​, jak również spotkania z reportażystami oraz blogerami zaangażowanymi w szeroko rozumiane działania na rzecz świadomego życia. Poruszymy tematy wizji przyszłości, antropocenu i wymierania gatunków, dbania o naturę, zagospodarowania odpadów, świadomej konsumpcji czy odpowiedzialnej mody. Przez cały rok odbywać się będą pokazy cenionych filmów dokumentalnych promujących świadomość społeczną​, a także warsztaty ​wprowadzające nabytą wiedzę w codzienne życie. Wszystko to, by wymiernie działać na rzecz budowania lepszego świata. Cykl zakończymy w terenie akcją sadzenia drzew oraz Gdańskimi Dniami Sprzątania.

→ Koordynatorką cyklu jest Paulina Cichosz
→ Identyfikacja cyklu Magdalena Nestorowicz

Powiązane projekty