Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk, Polska

29 lutego 2020, 11:00 - 29 lutego 2020, 12:30

29.02.2020 (sobota) o godzinie 11.00, serdecznie zapraszamy na warsztaty w ramach cyklu Miasto 2050. Gościem będzie Ania Desogus, czyli założycielka Ambasady Czystej Planety. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z recyklingiem lub wciąż nie segregujesz śmieci, bo zwyczajnie nie wiesz jak zacząć – zapraszamy!

Wydarzenie rozpocznie się wykładem poruszającym następujące zagadnienia:
→ przegląd problemów związanych z odpadami;
→ problemy dot. plastiku (w tym ograniczenia dot. recyklingu plastiku);
→ sens recyklingu;
→ zasady segregacji odpadów przedstawione w formie zrozumiałego kryterium dla każdego z pojemników;
→ wprowadzenie do hierarchii postępowania z odpadami oraz do zasad zero waste.

Ponadto będzie też czas na praktyczne ćwiczenia dot. każdej frakcji odpadów oraz na pytania!

Po tym wydarzeniu nie będziecie już mieć wątpliwości jakie śmieci powinny trafić do jakiego pojemnika!

Wyjdziecie z pogłębioną wiedzą i nową dawką motywacji do prawidłowego i odpowiedzialnego postępowania z odpadami 🙂

Wydarzenie poprowadzi Anna Desogus – doradca i edukator w obszarze zrównoważonego rozwoju i zero waste. Pracuje z sektorem prywatnym, publicznym i organizacjami pozarządowymi. Działa pod szyldem Ambasada Czystej Planety. Prowadzi wykłady oraz warsztaty dot. m.in. zasad zero waste na poziomie jednostki i firmy, metod ograniczania ilość odpadów, poprawnej segregacji, oraz odpowiedzialnego podejścia do plastiku.

Miasto 2050

Cyklem „Miasto 2050” chcemy poszerzyć świadomość mieszkańców na temat tego, jak zmieniają się nasze miasta i ich otoczenie w procesie nieuchronnych zmian klimatycznych. Będziemy zachęcać do podejmowania oddolnych inicjatyw i działań, by na Ziemi żyło nam się mądrzej, świadomiej i lepiej. Spróbujemy wspólnie, małymi krokami​ rozpocząć ratowanie przyszłości naszej i naszych dzieci.

Cykl obejmował będzie wykłady z naukowcami, działaczami społecznymi, ekologami​, jak również spotkania z reportażystami oraz blogerami zaangażowanymi w szeroko rozumiane działania na rzecz świadomego życia. Poruszymy tematy wizji przyszłości, antropocenu i wymierania gatunków, dbania o naturę, zagospodarowania odpadów, świadomej konsumpcji czy odpowiedzialnej mody. Przez cały rok odbywać się będą pokazy cenionych filmów dokumentalnych promujących świadomość społeczną​, a także warsztaty ​wprowadzające nabytą wiedzę w codzienne życie. Wszystko to, by wymiernie działać na rzecz budowania lepszego świata. Cykl zakończymy w terenie akcją sadzenia drzew oraz Gdańskimi Dniami Sprzątania.

→ Koordynatorką cyklu jest Paulina Cichosz
→ Identyfikacja cyklu Magdalena Nestorowicz

Powiązane projekty