Instytut Kultury Miejskiej,
Długi Targ 39/40, Gdańsk, Polska

7 grudnia 2019, 10:00 - 7 grudnia 2019, 14:00

7 grudnia (sobota) 10.00-14.00 zapraszamy na warsztaty z Ziemiosfera, MAMYWENE i Zero Waste w Trójmieście z tworzenia kartek świątecznych, szydełkowania eko myjek i pakowania prezentów w duchu zero waste. Warsztaty są bezpłatne i otwarte, serdecznie zapraszamy!

Samodzielnie uszyte woreczki wielorazowego użytku świetnie się sprawdzą do pakowania prezentów, a po świętach na zakupy i do ograniczania ilości foliowych reklamówek. Materiałem do wykonania woreczków będą niepotrzebne już firanki, które dostaną drugie życie.

Oprócz woreczków zrobimy także torebki na prezenty z niepotrzebnych plakatów i gazet. Materiały, które miały trafić na śmietnik pomogą nam ograniczać ilość śmieci wytwarzanych do pakowania prezentów.

Warsztaty są częścią Make Smthng Week – Trójmiasto – Stwórz coś! organizowanego przez Greenpeace Trójmiejska Grupa Lokalna.

Cyklem „Miasto 2050” chcemy poszerzyć świadomość mieszkańców na temat tego, jak zmieniają się nasze miasta i ich otoczenie w procesie nieuchronnych zmian klimatycznych. Będziemy zachęcać do podejmowania oddolnych inicjatyw i działań, by na Ziemi żyło nam się mądrzej, świadomiej i lepiej. Spróbujemy wspólnie, małymi krokami​ rozpocząć ratowanie przyszłości naszej i naszych dzieci.

Cykl obejmował będzie wykłady z naukowcami, działaczami społecznymi, ekologami​, jak również spotkania z reportażystami oraz blogerami zaangażowanymi w szeroko rozumiane działania na rzecz świadomego życia. Poruszymy tematy wizji przyszłości, antropocenu i wymierania gatunków, dbania o naturę, zagospodarowania odpadów, świadomej konsumpcji czy odpowiedzialnej mody. Przez cały rok odbywać się będą pokazy cenionych filmów dokumentalnych promujących świadomość społeczną​, a także warsztaty ​wprowadzające nabytą wiedzę w codzienne życie. Wszystko to, by wymiernie działać na rzecz budowania lepszego świata. Cykl zakończymy w terenie akcją sadzenia drzew oraz Gdańskimi Dniami Sprzątania. Koordynatorką cyklu jest Paulina Cichosz

Powiązane projekty