Fundacja Świat Wrażliwy ul. Kartuska 108, Gdańsk

14 września 2019, 10:00 - 14 września 2019, 14:00

14 września 2019, godz. 10.00-14.00 | Warsztaty dramo-teatralne dla seniorów
Projekt: Rozwój kompetencji artystycznych mieszkańców dzielnicy Siedlce
Prowadzenie: Marian Pułtuski, Agnieszki Buśk
Miejsce: Fundacja Świat Wrażliwy ul. Kartuska 108, Gdańsk
Informacje i zapisy: m.pułtuski@gmail.com
Partner: Fundacja Świat Wrażliwy

Warsztaty dramo-teatralne Stowarzyszenia Praktyków Dramy „Stop-Klatka” są adresowane do siedleckich seniorów. Podczas zajęć będziemy pracować przy użyciu interaktywnych metod, w tym dramy stosowanej, pracy z ciałem i metaforą.

Wykorzystywanie aktywnych metod warsztatowych (w tym, przede wszystkim, dramy stosowanej) tworzy na zajęciach twórczą i bezpieczną przestrzeń do uczenia się, jednocześnie uczy bycia z innymi i budowania więzi w grupie. Podczas warsztatów Agnieszka Buśk i Marian Pułtuski zaproszą uczestników do czerpania z własnych życiowych doświadczeń oraz refleksji.

O prowadzących:

Agnieszka Buśk – specjalistka ds. promocji, jokerka. Trenerka, edukatorka, pasjonatka dramy i innych interaktywnych metod nauczania. Zainteresowana rozwijaniem postaw obywatelskich i antydyskryminacyjnych. Absolwentka twórczej resocjalizacji oraz licznych kursów z zakresu uczenia i pracy z grupami. Od 2005 roku aktywnie związana z trzecim sektorem gdzie głównie szkoli młodzież i dorosłych. Opiekunka merytoryczna projektu “Dramowi Obywatele”. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat zaangażowana była w rozwijanie społeczności lokalnych na terenach wiejskich i wiejsko-miejskich województwa mazowieckiego (gminy: Małkinia, Sadowne, Długosiodło, Grójec, Goworowo i Garwolin). W ramach upowszechniania metody dramy prowadzi wybrane moduły Szkoły Dramy Stosowanej I i II st. oraz pisze artykuły do publikacji Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

Marian Pułtuski – na co dzień pracuje jako nauczyciel religii, filozofii i etyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Absolwent filozofii, teologii i socjoterapii. Doktor teologii, nauczyciel dyplomowany z ponad 15-letnią praktyką. Członek Stowarzyszenia Praktyków Dramy „Stop-Klatka”, certyfikowany praktyk dramy. Aktualnie zajmuje się tworzeniem, realizacją i koordynowaniem projektów dramowo-teatralnych, jak i wdrażaniem oraz promocją metody dramy w ramach edukacji formalnej i nieformalnej. Interesuje się zmianą społeczną w obszarze wykluczenia ze względu na status materialny.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019.

Powiązane projekty