Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
13 czerwca 2019, 16:00 - 16 czerwca 2019, 20:00

Kontynuujemy warsztaty genealogiczne. Zapraszamy na cd warsztatów dla średniozaawansowanych. 13 czerwca 2019 roku, od 16.00 do 20.00. Warsztaty poprowadzi Monika Płuciennik. Zapraszamy osoby, które nieco już orientują się w wyszukiwaniach informacji i przeszukiwaniu archiwów, mają już być może własne odkrycia na koncie. Koszt 20 zł, obowiązują zapisy: https://genealogiaiii.evenea.pl/

  • Czy można kolekcjonować historie – historie rodzinne? Naszym zdaniem jak najbardziej – a dodatkowo można kolekcjonować archiwa z nimi związane.
  • Gdzie ich szukać, jak pozyskiwać (również z internetu), jak rozpocząć tworzenie drzewa genealogicznego – dowiemy się na warsztatach z dr Moniką Płuciennik.

Podczas trzecich warsztatów genealogicznych dowiedzą się Państwo jak szukać informacji o przodkach, poserfujemy po stronach internetowych i przeprowadzimy genealogiczne śledztwo, będziemy rysować drzewa genealogiczne i wywody przodków oraz czytać stare akta. Prosimy o zabranie własnych laptopów (w miarę możliwości) oraz notatek dotyczących Państwa przodków.

dr Monika Płuciennik – absolwentka historii i archiwistyki na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doktor nauk historycznych. Do lutego 2019 roku pracowała jako kustosz w oddziale akt dawnych Archiwum Państwowego w Gdańsku. Obecnie kierownik Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego. Prezeska gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Pasjonatka genealogii, archiwistyki i muzyki dawnej.

ilość miejsc ograniczona. obowiązują zapisy: https://genealogiaiii.evenea.pl/
koszt 20 zł. w cenie herbata, kawa, drobne ciasteczka, mnóstwo inspiracji, wiedzy i miły wieczór w zacnym gronie.

bilety dostępne od 13 maja 2019 https://genealogiaiii.evenea.pl/

Instytut Kultury Miejskiej 2019