Letnia edycja Otwartego IKM na Placu Kobzdeja | 9 czerwca, 2019 r. 

Zero waste – warsztaty tworzenia ekokosmetyków i ekologicznych środków czystości (m.in. płyn do naczyń, środki do czyszczenia, peeling do ciała, pasta do zębów) | Organizator i prowadzenie: Izabela Ryska

Informacje i zapisy: izabela.ryska@gmail.com

I GRUPA: 10.00- 12.00 
II GRUPA: 12.30-14.30

Izabela Ryska w ramach Otwartego IKM zaprasza na warsztaty Zero waste, które przybliżą ideę ograniczania śmieci oraz pokażą, jak można samemu przygotować ekologiczne kosmetyki oraz środki czystości. Uczestnicy nauczą się robić peeling do ciała, pastę do zębów, płyn do naczyń oraz mleczko do czyszczenia. 

Zero waste w dosłownym tłumaczeniu oznacza „brak śmieci” lub „brak marnowania”. Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów oraz nie zanieczyszczać środowiska. Umiejętność tworzenia ekologicznych kosmetyków oraz środków czystości, które nie szkodzą przyrodzie to duży krok w ograniczaniu śmieci w swoim najbliższym otoczeniu.

Na warsztatach Izabela Ryska opowie, czym jest Zero Waste i jak najlepiej zacząć swoją drogę z ograniczaniem śmieci w domu. Wielu ludziom wydaje się, że ograniczenie śmieci jest niemożliwe, dlatego podczas spotkania uczestnicy poznają dużo oszczędnych i praktycznych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań będzie nauka jak zrobić własne, domowe ekokosmetyki i środki czystości.

Prowadząca jest biotechnologiem leków oraz laureatką Konkursu Gdyński Biznesplan 2017.

Warsztaty odbędą się na Placu Kobzdeja, w piknikowej atmosferze. Gdyby tego dnia nie dopisała pogoda, istnieje możliwość przeniesienia warsztatów do Sieni Instytutu Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40). 

Instytut Kultury Miejskiej 2019