Jeszcze do końca września Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na alternatywne spacery po dzielnicach Gdańska. Oprowadzają po nieznanych zaułkach Oliwy, Oruni, Nowego Portu, Dolnego Miasta, Biskupiej Górki i Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie. Tereny postoczniowe można zwiedzać z grupą społeczną Metropolitanka, która przybliża działalność kobiet związanych z Solidarnością i pracowniczek Stoczni Gdańskiej. Spacery są bezpłatne, obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.

Dla osób, które odwiedzą gdańskie dzielnice przygotowaliśmy konkurs – Moje miejsca w mieście. Jakie nowe, ciekawe, inne, fascynujące miejsce w Gdańsku odkryłeś/odkryłaś w te wakacje? Podziel się nim z innymi w krótkim opisie (do 500 znaków) i odbierz nagrody od Lokalnych Przewodników i Przewodniczek. Teksty prosimy przesłać mailowo na adres magdalena.nestorowicz@ikm.gda.pl.

Konkurs trwa od 27 sierpnia do 17 września. Nagrodami są: torba Lokalnych Przewodników, książka Gdańskie tożsamości. Eseje o mieście, losowo wybrana publikacja tłumaczy zgłoszonych do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, alternatywna mapa Gdańska, magnes, ołówek, pocztówka z Gdańskiem (10 pakietów – nagród głównych) oraz upominki w ramach nagród pocieszenia (30 pakietów).

Regulamin: http://bit.ly/2LihJhM.