Pokazywane filmy w ramach festiwalu to świeże, współczesne obrazy, gdzie młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty. Wiemy, że filmy kształtują naszą wizję świata i sposób postrzegania innych kultur. Zanim dzieci nauczą się mówić i czytać, uczą się patrzeć. Chcemy, by patrzyły mądrze na świat. Chcemy, by repertuar oraz dodatkowe aktywności zwiększały u uczestników wrażliwość, otwierały na różnorodność kulturową, wpływały na ciekawość, otwartość i życzliwość wobec innych.
Ważnym elementem programowym jest zaangażowanie dzieci w tworzenie festiwalu poprzez udział m.in. w wolontariacie. Wielką rolę w przygotowaniu festiwalu odgrywają wolontariusze. To oni będą tworzyć niezapomnianą atmosferę, pomagać w pracach organizacyjnych czy podejmować wspaniałe, samodzielne inicjatywy.
Mottem tej edycji jest hasło „Fair Play”: myślą przewodnią są relację między rówieśnikami, nie tylko w sportowym wydaniu, ale i przede wszystkim w życiu na co dzień. Pokazujemy młodym widzom filmy z całego świata, mądre, zabawne, poruszające, takie, jakich często brakuje. Wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wybrać i nagrodzić film Nagrodą Publiczności.
Pierwszym spotkaniom zawsze towarzyszą: ekscytacja i ciekawość. Nie inaczej jest tym razem! Co więcej Kino w Trampkach w Gdańsku startuje w Mikołajki! Z tej okazji zapraszamy serdecznie do kina, gdzie seansom będą towarzyszyć różne atrakcje, zabawy i konkursy z nagrodami. Chcemy, by dzieci czuły się dobrze na wydarzeniu, który jest tworzony przede wszystkim dla nich. Zaprosimy również na ciekawe warsztaty m.in.: scenariuszowe, reżysersko-operatorskie, komiksowe oraz z filmu animowanego.
Ważnym elementem Kina w Trampkach jest promocja rodzimej kinematografii. W festiwalową sobotę zapraszamy wraz ze studiem animacji – Grupą Smacznego na DZIEŃ POLSKIEJ ANIMACJI NA FALI! Spotkamy się z doskonale znanymi przez dzieci, bohaterami takimi jak rezolutna kucharka Mami Fatale i jej pomocnicy. Nie zabraknie warsztatów animacyjnych, oraz niespodzianek! Kto powiedział, że Dzień Dziecka może być tylko raz w roku?
Wspólne seanse, niezwykłe projekcje czy wymiana opinii stanowią niezwykłe przeżycie dla uczestników, zapewniając równocześnie świetna rozrywkę. Żadne słowa nie oddadzą jednak energii i pomysłowości, którą nasze dzieciaki wkładają w przygotowanie festiwalu. Tego nie można opisać, to trzeba zobaczyć.
Nasze miejsca festiwalowe:
Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40
Kino Kameralne Cafe ul. Lektykarska 4
KinoPort ul. Strajku Dokerów 5
Serdecznie zapraszamy
Bądźcie Fair Play i do zobaczenia w Kinie
Bilety do kupienia tutaj: