Po wymuszonej przerwie Instytut Kultury Miejskiej wraca do regularnej działalności w przestrzeni miejskiej (alternatywne spacery Lokalnych Przewodników i Przewodniczek, Stocznia Gdańska Szlakiem Kobiet, Gdańskie Miniatury) oraz do prowadzenia warsztatów i spotkań w swojej siedzibie IKM (Otwarty IKM, Wakacje w IKM: Gdańsk międzykulturowy). Kontynuowane są także szkolenia online z cyklu Sztuka to praca i programu Bardzo Młoda Kultura. Od 15 czerwca, z zachowaniem procedur i reżimu sanitarnego, otwarta będzie siedziba instytucji przy ul. Długi Targ 39/40. 

Zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek, dezynfekcja rąk, czyli dostosowanie się do obowiązującego reżimu sanitarnego, to główne zasady, które obowiązują na wydarzeniach Instytutu Kultury Miejskiej: zarówno tych w siedzibie przy ul. Długi Targ 39/40 oraz na alternatywnych spacerach. Magdalena Nestorowicz z Działu Komunikacji przygotowała z pomocą Kariny Rojek z Działu Badań i Rozwoju pandemiczne, wyszukane w domenie publicznej, grafiki dotyczące zaleceń sanitarnych. Proszę się zapoznać! 

O zasadach zachowania przypominają nam zabawne grafiki, lecz sprawę bezpieczeństwa pracowników i pracowniczek IKM oraz osób uczestniczących w wydarzeniach organizowanych przez instytucję traktujemy poważnie i priorytetowo. Nasze wytyczne zostały przygotowane zgodnie z rozporządzeniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz skonsultowane z Główną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku. Poniżej znajdują się regulaminy dotyczące warsztatów Otwartego IKM oraz zasady uczestnictwa w alternatywnych spacerach.