Sprawdź, co można zobaczyć w Gdańsku poza głównymi szlakami. Odkryj miasto spacerując z mieszkańcami szlakiem sentymentalnych opowieści, anegdot i wspomnień. Zimą trwa przerwa w regularnych spacerach z przewodnikami i przewodniczkami, ale z oryginalną czapką na głowie i publikacją stworzoną przez osoby oprowadzające możesz zwiedzać Zaspę, Dolne Miasto, Biskupią Górkę, Nowy Port, Orunię, Oliwę, Wsypę Sobieszewską i Aniołki kiedy tylko masz ochotę!

O czym jest projekt Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki? 

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki to entuzjaści opowiadania, lokalni znawcy historii i dziejów miejsc, z którymi związane są ich dziecięce i dorosłe wspomnienia. Latem bezpłatnie oprowadzają mieszkańców Trójmiasta i turystów alternatywnymi, miejskimi szlakami po ośmiu gdanskich dzielnicach. Poza sezonem letnim zapraszają do spacerowania po dzielnicach Gdańska z przygotowanymi przez nich przewodnikami. Dostępne są na stronie www.sklepikm.pl

Dzielnice Gdanska na Twojej głowie!

Projekt Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki to także seria autorskich czapek zaprojektowanych przez gdańskie artystki – projektantki graficzne. Każda czapka jest inna, tak jak różne są charaktery gdańskich dzielnic. Za projekty odpowiadają: Zaspa – Anna Lubińska, Biskupia Górka – Katarzyna Cichosz (studio kmicic), Dolne Miasto – Eugenia Tynna, Nowy Port – Hanna Kmieć (studio kmicic), Orunia – Alicja Pałgan, Oliwa – Anita Wasik, Wyspa Sobieszewska – Magda Danaj, Aniołki – Anna Witkowska.  

Poznaj Lokalnych Przewodników i Przewodniczki 

Bohaterami i bohaterkami zdjęć w autorskich czapkach są Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki oprowadzający w danych dzielnicach oraz osoby zaangażowane w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Zdjęcia w każdej z dzielnic wykonała gdańska fotografka Daria Szczygieł.  

Mamy nadzieję, że dzielnicowe czapki zainspirują Cię do zimowego spaceru mniej uczęszczanymi zakątkami Gdańska! 

#ikmgdansk #lokalniprzewodnicy #dzielnicastolica #spaceryalternatywne