Wydarzenie

Online / Zero waste a pandemia – jak dbać o planetę dbając o siebie | Miasto2050

Jak rozsądnie zarządzać zasobami w dobie koronawirusa? Czy można zachować zasady zero waste w trakcie kwarantanny?  Jakie mamy obecnie odpadowe wyzwania i jakie korzyści wynikają z aktualnej sytuacji? – na te i inne pytanie postara się odpowiedzieć Kasia Wągrowska z (…)

Wydarzenie

Online / Nie daj się fake newsom! Webinar z fact checkerem / Medialab

Jak nie dać się fake newsom? 3 kwietnia o 12.00 zapraszamy na webinar z fact checkerem – Wiktorem Nowakiem, ekspertem Instytutu Dyskursu i Dialogu. Pokażemy wam, jak łatwo sprawdzić wiarygodność newsa, polecimy sprawdzone źródła wiedzy w aktualnej sytuacji, poradzimy, co możecie zrobić z informacją, którą uważacie (…)

Wydarzenie

Online / Caffe Gdańsk. Archeologia o spotkaniach towarzyskich dawnych Gdańszczan / Akademia Gdańska

Caffe Gdańsk. Archeologia o spotkaniach towarzyskich dawnych Gdańszczan to temat najbliższego spotkania z cyklu Akademia Gdańska, które odbędzie się online. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza 31 marca o godz. 18.00 na streaming wykładu Joanny Dąbal, archeolożki, wykładowczyni Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki (…)

Wydarzenie

Online / Czym są ZR, ZW i GOZ? Trzy pomysły na lepszy świat / Miasto 2050

Podczas webinaru z Anną Desogus z Ambasady Czystej Planety poznacie podstawy trzech koncepcji, a są nimi: zrównoważony rozwój (ZR), zero waste (ZW) i gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ). Bądźcie z nami 6 kwietnia, o godz. 16.30 na naszym kanale YouTube https://www.youtube.com/user/IKMGdansk.. (…)

Wydarzenie

Broniś, król Ajnów: performing lecture and music / Otwarty IKM

2 marca 2020, godz. 18:30-20:00 Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, ul. Długi Targ 39/40 18:30-19:15 Czytanie performatywne 19:15-20:00 Rozmowa Wstęp wolny ze względu na ograniczoną liczbę miejsc mile widziana rezerwacja na mejla: pomyslodalnia@gmail.com Starszy brat Józefa był postacią nietuzinkową i (…)

Wydarzenie

Radio z Gd@ńska / Akademia Gdańska

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Gdańska, 18 lutego, o godzinie 18.00. Wykład “Radio z Gd@ńska” poprowadzi Marzena Bakowska. “Rozwój technologii warunkuje rozwój mediów. W sposób doskonały można to prześledzić na przykładzie radia. Kiedy rozpoczynałam pracę jako dziennikarka radiowa nikt nie (…)

Wydarzenie

„Plastikowy ocean” – pokaz filmu i dyskusja / Miasto 2050

„Plastikowy ocean” – pokaz filmu i dyskusja w ramach cyklu Miasto 2050 moderowana przez Annę Desogus (Ambasada Czystej Planety). 19.02.2020 (środa), godzina 18.00, wstęp wolny, zapraszamy. Jak odpady plastikowe trafiają do mórz i oceanów? Jakie są konsekwencje globalnego kryzysu zanieczyszczenia (…)

Wydarzenie

James Bond w XVII-wiecznym Gdańsku | Akademia Gdańska

Rusza kolejny, siódmy sezon cyklu Akademia Gdańska! Tym razem przybliżymy historie miasta, wydobyte z odmętów internetu. Pierwsze spotkanie poprowadzi Marcin Szumny i opowie o Jamesie Bondzie w XVII- wiecznym Gdańsku. 21 stycznia o godzinie 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Głównym (…)

Wydarzenie

11. nie marnuj. Spotkanie z Martą Sapałą i dr hab. Anną Zawadzką | Miasto 2050

Konsumpcjonizm to bez wątpienia jedno z głównych zjawisk charakteryzujących XXI wiek. Od czasu rewolucji przemysłowych maszyna produkcji wszelkiego rodzaju dóbr zdaje się wciąż nabierać coraz większej prędkości. Codziennie jesteśmy zalewani produktami mającymi zaspokoić nawet najbardziej abstrakcyjne potrzeby. Czy naprawdę potrzebujemy (…)

Wydarzenie

Polski New Look. Spotkanie z Barbarą Banaś | koLEKCJE

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z Panią Barbarą Banaś, które poprowadzi Kora Tea Kowalska. 23 stycznia 2020 o 18.00 w sieni IKM. Podczas spotkania będzie można kupić książkę i otrzymać autograf! Pierwsze wydanie książki “Polski New Look” miało (…)

Wydarzenie

Pokaz dokumentu “Yes Meni idą na rewolucję” | Miasto 2050.

Przez 20 lat Andy Bilchbaum i Mike Bonanno, słynni aktywiści znani jako Yes Meni organizowali niezwykle odważne, dowcipne i kontrowersyjne akcje przykuwające uwagę światowych mediów. 11 grudnia o 18.00 zapraszamy na pokaz dokumentu “Yes Meni idą na rewolucję”. /// → (…)

Wydarzenie

Ks. Bazyli Hrynyk – duszpasterz gdańskich grekokatolików | Akademia Gdańska

10 grudnia porozmawiamy o Ks. Bazylim Hrynyku (1896-1977), duszpasterzu gdańskich grekokatolików. Spotkanie poprowadzi Igor Hałagida z Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 przy ul. Długi Targ 39/40. 6. edycja Akademii Gdańska dotyczy znanych i zapomnianych postaci gdańskich, które (…)

Wydarzenie

Międzypokoleniowość na festiwalach muzycznych / ZA___SCENĄ

Drugie spotkanie w ramach cyklu ZA___SCENĄ dotyczyć będzie międzypokoleniowości na festiwalach. Organizatorzy dużych wydarzeń muzycznych przygotowują swoje oferty tak, by ich uczestnikami były osoby w każdym wieku. Poprzez działania promocyjne skierowane do zróżnicowanych grup wiekowych, stają się formą spędzania czasu (…)

Wydarzenie

[ODWOŁANE] 11. nie marnuj. Spotkanie z Martą Sapałą | Miasto 2050

Nasi drodzy! Niestety z powodów osobistych Marta Sapała nie da rady przybyć na wydarzenie, przenosimy je na przyszły miesiąc. Zamiast tego, zapraszamy na pokaz dokumentu “Yes Meni idą na rewolucję”! Mówi się, że z roku na rok marnujemy coraz więcej żywności, (…)

Wydarzenie

Morskie przypadki gdańskich żeglarzy | Akademia Gdańska

26 listopada, godz. 18.00 (wtorek) posłuchamy o morskich przypadkach gdańskich żeglarzy i marynarzy, czyli o zapomnianych historiach z końca średniowiecza. Spotkanie poprowadzi Beata Możejko z Uniwersytet Gdański. ,,W późnośredniowiecznym Gdańsku kilka tysięcy mężczyzn było zawodowo związanych z morze, część z (…)

Wydarzenie

„Siedlce. Kultura – konteksty” | Poznaj dzielnicę festiwalu NARRACJE. Wykłady na temat gdańskich Siedlec

11. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się na gdańskich Siedlcach 15 i 16 listopada 2019 roku. Z tej okazji organizatorzy, Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska, zapraszają na wykłady przybliżające historię, kulturalne i społeczne konteksty oraz krajobraz i architekturę dzielnicy. (…)

Wydarzenie

Poznaj dzielnicę festiwalu NARRACJE. Wykłady na temat gdańskich Siedlec

11. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się na gdańskich Siedlcach 15 i 16 listopada 2019 roku. Z tej okazji organizatorzy, Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska, zapraszają na wykłady przybliżające historię, kulturalne i społeczne konteksty oraz krajobraz i architekturę dzielnicy. (…)

Wydarzenie

Gdańscy graficy i pierwsi dokumentaliści: Mateusz Deisch i Daniel Chodowiecki | koLEKCJE

Jak wyglądała gdańska ulica w XVIII wieku? Co sprzedawano, w jaki sposób promowano swoje produkty? Odpowiedzią na te pytania są reporterskie grafiki Mateusza Deischa pokazujące gdańskich Wywoływaczy, czyli sprzedawców reklamujących swoje produkty charakterystycznymi zaśpiewami. Podczas wykładu Marty Krzyżowskiej z Muzeum (…)

Wydarzenie

Gdańscy żydzi w służbie świata | Akademia Gdańska

Bohaterem najbliższego wykładu z cyklu Akademia Gdańska będzie Max Baumann (1877-1953) – notariusz, poeta, dramaturg, gdańszczanin. O jego działalności w Gdańsku (do 1938 roku), emigracji do Wielkiej Brytanii i życiu w Szwecji opowie 29 października w Instytucie Kultury Miejskiej Mieczysław Abramowicz (…)

Wydarzenie

Klimat miasta przyszłości | Spotkanie z Filipem Springerem | Miasto2050

Klimat miasta przyszłości to pierwsze spotkanie z cyklu Miasto 2050. Współczesne miasto jest zaprzeczeniem ekosystemu. Zużywa więcej wody i energii niż oddaje, funkcjonuje w oparciu o środowiskowy kredyt. Zadłuża się. Dziś uświadamiamy sobie, że zaraz będziemy musieli to zadłużenie spłacać. (…)

Wydarzenie

Czym jest dobre życie i dlaczego powinniśmy być hedonistami? | Filozofia w IKM

21 listopada z okazji Światowego Dnia Filozofii porozmawiamy na temat tego, jak możemy rozumieć szczęście i do którego z jego aspektów warto dążyć. Prowadząca, dr Katarzyna de Lazari-Radek, jako hedonistka podzieli się argumentami na rzecz zwiększania przyjemności w świecie istot (…)

Wydarzenie

Za fasadą mitu Kanady | Non-fiction w IKM

Podczas październikowego spotkania Non-fiction w IKM porozmawiamy o Kanadzie. Zapraszamy na panel dyskusyjny z udziałem Joanny Gierak-Onoszko i Katarzyny Wężyk. 15 października o 18.00 spotkanie poprowadzi Małgorzata Muraszko. Kanada, kraj, który słynie ze swojej otwartości i dziewiczej natury, ma też (…)

Wydarzenie

Wieczór zapoznawczy z Fryderykiem Nietzsche | Filozofia w IKM

Fryderyk Nietzsche należy do filozofów, którzy najmocniej wpłynęli na naszą współczesną kulturę. Jego dzieła stały się przedmiotem dyskusji dla świata akademickiego oraz inspiracją dla rzeszy artystów, polityków (sic!) oraz zwykłych zjadaczy chleba. Wykład pod tytułem „Wieczór zapoznawczy z Fryderykiem Nietzsche” (…)

Wydarzenie

Międzynarodowy Dzień Tłumacza w IKM

Czym różni się tłumaczenie powieści fantastycznej od innych tłumaczeń? Jakie wyzwania stawiają języki? Czego możemy pozazdrościć tłumaczom? 3 października Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Tłumacza w IKM. W programie: 11:00 | Nazywanie świata – tłumaczenie “Gry (…)

Wydarzenie

Sztuka partycypacyjna i dizajn partycypacyjny jako wyzwania badawcze

Sympozjum jest spotkaniem inicjującym nowy projekt RHIZOME – Ośrodek badań sztuki partycypacyjnej i dizajnu partycypacyjnego, powstający we współpracy Fundacji „Kultury ponad Kulturą” z Instytutem Kultury Miejskiej. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu UrbCulturalPlanning i odbędzie się 26 września w godz. (…)

Wydarzenie

Czarna dusza | Akademia Gdańska

Wrześniowy wykład, 24 września, poprowadzi Andrzej Trzeciak z Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre. Porozmawiamy o zapomnianych ofiarach gdańskich U-Bootów kajzera. Dzięki Solidarności – polskiemu pokojowemu ruchowi Stocznia Gdańska stała się znana na świecie. Już wcześniej jednak przestrzeń ta (…)

Wydarzenie

Sztuka opowiadania siebie | Filozofia w IKM

Współczesny człowiek staje przed wyzwaniem ciągłego rozwoju oraz ustawicznego weryfikowania siebie wobec zmiennej rzeczywistości społecznej, rynkowej i kulturowej. Coraz częściej też mówi się o tym, że warunkiem zawodowego i osobistego sukcesu jest autokreacja; świadome tworzenie własnego wizerunku – „najlepszej wersji (…)

Wydarzenie

Gdańscy architekci. Historie różne przeszłość i współczesność

Czy wiemy i pamiętamy, o tych, którzy tworzyli kultowe miejsca w mieście? Współautorem Domu Technika czy Placu Solidarności wokół Pomnika Poległych Stocznicowców był Szczepan Baum (1931 – 2014), o którym w ramach cyklu wykładów Akademia Gdańska opowie Małgorzata Kolesińska. Spotkanie (…)

Wydarzenie

Cramer, Movius, Kantzler i inni | Akademia Gdańska

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Akademia Gdańska poznamy znane postacie z historii kościoła św. Jana w Gdańsku – Cramer, Movius, Kantzler – i odkryjemy je na nowo. Spotkanie 28 maja poprowadzi Iwona Berent z Nadbałtyckie Centrum Kultury! Kościół św. Jana (…)

Wydarzenie

Nagasaki – japońskie okno na świat | Miasta, mity, mistyfikacje

29 maja o 18.00 zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Miasta, Mity, Mistyfikacje. Tym razem spojrzymy na Nagasaki. To drugie miasto, na które zrzucona została bomba atomowa – takie skojarzenie jest najczęstsze. Rzadko wspomina się o tym że miasto posiada (…)

Wydarzenie

O silnej i słabej woli | Filozofia w IKM

Porozmawiajmy o silnej i słabej woli. W ramach cyklu Filozofia w IKM, 23 maja o 18.00, Natasza Szutta poprowadzi wykład z dyskusją. Zarówno w filozofii, jak i psychologii wiele uwagi poświęca się obecnie roli i znaczeniu silnej woli, inaczej zwanej (…)

Wydarzenie

Filozofia w rytmie rapu | Filozofia w IKM

Filozofia w rytmie rapu. „W pogodni za lepszej jakości życiem”. Czy raperzy są w stanie przemówić jednym głosem z wielkimi myślicielami i odpowiedzieć na pytanie „jak żyć dobrze i szczęśliwie”? Dowiemy się podczas wykładu multimedialnego z dyskusją, który poprowadzi Robert (…)

Wydarzenie

Oliwa | Oliwa i literatura, portret i twórcy | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Oliwie. Tej wiosny chcemy pokazać Wam jak szlachetnie stara i pięknie nowoczesna dzielnica Gdańska jest Oliwa, ta wkoło nas, ta sportretowana przez malarzy i (…)

Wydarzenie

Oliwa | Spotkanie z malarstwem i wspomnieniami o malarzach z Oliwy | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Oliwie. Tej wiosny chcemy pokazać Wam jak szlachetnie stara i pięknie nowoczesna dzielnica Gdańska jest Oliwa, ta wkoło nas, ta sportretowana przez malarzy i (…)

Wydarzenie

Oliwa | Campus Uniwersytetu Gdańskiego | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Oliwie. Tej wiosny chcemy pokazać Wam jak szlachetnie stara i pięknie nowoczesna dzielnica Gdańska jest Oliwa, ta wkoło nas, ta sportretowana przez malarzy i (…)

Wydarzenie

Oliwa | Architektura Oliwy | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Oliwie. Tej wiosny chcemy pokazać Wam jak szlachetnie stara i pięknie nowoczesna dzielnica Gdańska jest Oliwa, ta wkoło nas, ta sportretowana przez malarzy i (…)

Wydarzenie

Oliwa | Najsłynniejsze kobiety Oliwy | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Oliwie. Tej wiosny chcemy pokazać Wam jak szlachetnie stara i pięknie nowoczesna dzielnica Gdańska jest Oliwa, ta wkoło nas, ta sportretowana przez malarzy i (…)

Wydarzenie

Oliwa | Oliwa w latach II wojny światowej | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Oliwie. Tej wiosny chcemy pokazać Wam jak szlachetnie stara i pięknie nowoczesna dzielnica Gdańska jest Oliwa, ta wkoło nas, ta sportretowana przez malarzy i (…)

Wydarzenie

Oliwa | Potok Oliwski – historia, manufaktury młyńskie, przemysł, obiekty komunalne | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Oliwie. Tej wiosny chcemy pokazać Wam jak szlachetnie stara i pięknie nowoczesna dzielnica Gdańska jest Oliwa, ta wkoło nas, ta sportretowana przez malarzy i (…)

Wydarzenie

Biskupia Górka | O poszukiwaniach miejsca pochówku Nataniela Wolfa i pozostałości po “Cafe Bischofshohe” na Biskupiej Górce | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz ósmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce! W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie wycieczek w miejsca na co dzień niedostępne – po fortyfikacjach i okolicy Schroniska (…)

Wydarzenie

Biskupia Górka | “Cafe Bischofshohe” na Biskupiej Górce | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz ósmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce! W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie wycieczek w miejsca na co dzień niedostępne – po fortyfikacjach i okolicy Schroniska (…)

Wydarzenie

Biskupia Górka | Nazwy miejscowe Biskupiej Górki i Zaroślaka | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz ósmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce! W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie wycieczek w miejsca na co dzień niedostępne – po fortyfikacjach i okolicy Schroniska (…)

Wydarzenie

Biskupia Górka | Rola fortyfikacji Biskupiej Górki podczas wojen i bitew, które przetoczyły się przez Gdańsk. Opowieści o poternach na bazie map i zdjęć lotniczych | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz ósmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce! W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie wycieczek w miejsca na co dzień niedostępne – po fortyfikacjach i okolicy Schroniska (…)

Wydarzenie

Czy smartfon może służyć edukacji? | DEMolka – Domowa Edukacja Medialna

Jakie przydatne aplikacje i funkcje smartfonów możemy wykorzystać w działalności edukacyjnej? Czy zabierać komórkę na grzyby? Czy nauczy tabliczki mnożenia (a nie tylko używania kalkulatora)? O tym, jak twórczo wykorzystywać media cyfrowe, opowiedzą 9 kwietnia o godz. 18.00 w Instytucie (…)

Wydarzenie

Gertrud Kelting z Wrzeszcza, oglądana i nieznana. Wykład z cyklu Akademia Gdańska | Akademia Gdańska

Fotografie Gertrudy Kelting z Wrzeszcza, są codziennie oglądane, przez setki ludzi z całego świata na aukcjach internetowych i giełdach kolekcjonerskich. Paradoksem jest, że autorka tego sukcesu pozostała nieznana i jedynie dzięki sygnaturom, znane jest przynajmniej jej nazwisko, i możemy zlokalizować (…)

Wydarzenie

Nowy Port | Zwiedzanie Zajezdni w Nowym Porcie | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz czwarty zapraszają do Nowego Portu!  Tradycyjnie cykl naszych spotkań nawiąże do historii dzielnicy i jej wpływu na rozwój w czasach powojennych. Dowiemy się m.in. o migracjach ludności, które tutaj miały miejsce oraz poznamy (…)

Wydarzenie

Nowy Port | Zwiedzanie holownika i Kapitanatu Portu | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz czwarty zapraszają do Nowego Portu!  Tradycyjnie cykl naszych spotkań nawiąże do historii dzielnicy i jej wpływu na rozwój w czasach powojennych. Dowiemy się m.in. o migracjach ludności, które tutaj miały miejsce oraz poznamy (…)

Wydarzenie

Nowy Port | Zwiedzanie Zajezdni w Nowym Porcie | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz czwarty zapraszają do Nowego Portu!  Tradycyjnie cykl naszych spotkań nawiąże do historii dzielnicy i jej wpływu na rozwój w czasach powojennych. Dowiemy się m.in. o migracjach ludności, które tutaj miały miejsce oraz poznamy (…)

Wydarzenie

Nowy Port | Nowy Port(ing) – kulturalna trasa | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz czwarty zapraszają do Nowego Portu!  Tradycyjnie cykl naszych spotkań nawiąże do historii dzielnicy i jej wpływu na rozwój w czasach powojennych. Dowiemy się m.in. o migracjach ludności, które tutaj miały miejsce oraz poznamy (…)

Wydarzenie

Nowy Port | Graffiti w Nowym Bronxie | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz czwarty zapraszają do Nowego Portu!  Tradycyjnie cykl naszych spotkań nawiąże do historii dzielnicy i jej wpływu na rozwój w czasach powojennych. Dowiemy się m.in. o migracjach ludności, które tutaj miały miejsce oraz poznamy (…)

Wydarzenie

Nowy Port | Nowy Port w czasach międzywojnia | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz czwarty zapraszają do Nowego Portu!  Tradycyjnie cykl naszych spotkań nawiąże do historii dzielnicy i jej wpływu na rozwój w czasach powojennych. Dowiemy się m.in. o migracjach ludności, które tutaj miały miejsce oraz poznamy (…)

Wydarzenie

Nowy Port | Nowy Port na archiwalnych pocztówkach | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz czwarty zapraszają do Nowego Portu!  Tradycyjnie cykl naszych spotkań nawiąże do historii dzielnicy i jej wpływu na rozwój w czasach powojennych. Dowiemy się m.in. o migracjach ludności, które tutaj miały miejsce oraz poznamy (…)

Wydarzenie

Nowy Port | Ważne wydarzenia w Nowym Porcie od 1945 do 1990 roku | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz czwarty zapraszają do Nowego Portu!  Tradycyjnie cykl naszych spotkań nawiąże do historii dzielnicy i jej wpływu na rozwój w czasach powojennych. Dowiemy się m.in. o migracjach ludności, które tutaj miały miejsce oraz poznamy (…)

Wydarzenie

Orunia | Kryminalne historie z Oruni | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne spotkania, podczas których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Wykłady (…)

Wydarzenie

Orunia | Rewitalizacja Oruni | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne spotkania, podczas których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Wykłady (…)

Wydarzenie

Orunia | Orunia w zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne spotkania, podczas których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Wykłady (…)

Wydarzenie

Orunia | Dzieje Drukarni Gdańskiej | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne spotkania, podczas których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Wykłady (…)

Wydarzenie

Dolne Miasto | Niezwykłe budynki Adolfa Bielefeldta w Gdańsku i Sopocie | Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne spotkania, podczas których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Wykłady (…)

Wydarzenie

Dolne Miasto | Nowa zabudowa Starego Przedmieścia | Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne spotkania, podczas których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Wykłady (…)

Wydarzenie

Dolne Miasto | Walka Armii Czerwonej o Dolne Miasto | Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne spotkania, podczas których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Wykłady (…)

Wydarzenie

Dolne Miasto | Tajemnice Cyrkla i Kielni. Historia, filozofia i społeczna rola lóż masońskich | Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne spotkania, podczas których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Wykłady (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | „Bogu ku chwale a dla użytku naszego kościoła podarował”. O donacjach dla parafialnego kościoła w Bohnsacku | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | „Dlaczego tak śmiało sobie poczyniłaś Wisło?” Zawiła historia sporu o spokój miedzy Wisła a Wyspą Sobieszewską | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego wczoraj i dziś. Historia portu wodno-lotniczego w Wolnym Mieście Gdańsk | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Wyspa inspiruje artystów. Bogactwo artystyczne Wyspy Sobieszewskiej | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Od rybaka do biznesmena – o kąpieliskach na Wyspie Sobieszewskiej | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Łowione w czasie sztormu. O trudnej sztuce połowu bursztynu | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Ptaki w obliczu śmieci | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Bohaterka Wyspy Sobieszewskiej – Sieweczka Obrożna | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Jest takie miejsce – Wyspa Sobieszewska. Historia miejsca | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Tajemnica pewnego wiatraka… Zawiłe losy olendra z Wieńca | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | O pewnej willi w Orlinkach – tajemnice posiadłości Alberta Forstera | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Ornitologiczne skarby Wyspy Sobieszewskiej | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Wyspa Sobieszewska | Architektura Wyspy Sobieszewskiej dawnej i dziś, czyli Wyspa w obiektywie | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła „śmiało” sobie poczyniła? Co przekazywano do użytku parafii? Wszystkie osoby, którym bliskie jest (…)

Wydarzenie

Klucze do Lejdy | Miasta, mity, mistyfikacje

10 kwietnia o 18.00 porozmawiamy o kluczach do Lejdy podczas kolejnego spotkania z cyklu Miasta, Mity, Mistyfikacje. Spotkanie poprowadzi Pavko Krajka. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy. Leiden, nazywana w Polsce Lejda, jest prawdopodobnie najmniej znanym historycznym miastem w Holandii, nawet dla (…)

Wydarzenie

Profesor Marian Osiński – ścieżki życia architekta od Krakowa przez Lwów do Gdańska | Akademia Gdańska

26 marca o godzinie 18.00, kolejne spotkanie z cyklu Akademii Gdańskiej. Renata Wiloch-Kozłowska opowie o Profesorze Marianie Osińskim – ścieżki życia architekta od Krakowa przez Lwów do Gdańska. Wstęp wolny, zapraszamy. – Prof. Marian Osiński urodził się w Krakowie, studiował (…)

Wydarzenie

Media w rodzinie. Jak budować relacje z dziećmi, wykorzystując media | cykl DEMolka – Domowa Edukacja Medialna

Twoje dziecko spędza dzień z nosem w smartfonie? Nie wypuszcza z ręki tabletu, uruchamia Netfliksa lub marzy tylko o graniu na konsoli? Jeśli chcesz lepiej poznać medialne potrzeby młodych ludzi, a także uporządkować życie z mediami cyfrowymi przy użyciu nowych (…)

Wydarzenie

11 МАРТА/ СУДОВЕРФЬ – ЭТО ЖЕНЩИНА. ЛЕКЦИЯ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ Otwarty IKM

11 марта, 2019 г., 18:30 – 20:30 | Судоверфь – это женщина. Лекция на русском языке Организатор: Раиса Корыцка Ведущие: Урсула Штюбель и Раиса Корыцка Познакомимся с новейшей историей Польши, с ролью женщин в творении этой же истории. Героинями нашей встречи (…)

Wydarzenie

23 МАРТА / ЖЕНЩИНЫ СОЛИДАРНОСТИ. ЛЕКЦИЯ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ | Otwarty IKM

23 марта, 2019 г., 16:00 0 18:00 | Женщины Солидарности. Лекция на русском языке Организатор: Раиса Корыцка Ведущие: Урсула Штюбель и Раиса Корыцка Вход свободный Героинями нашей встречи станут работницы Гданьской Судоверфи, одного из крупнейших заводов Польши 20-го века. В (…)

Wydarzenie

Modernistyczny Tel Awiw i Gdynia. Co łączy te dwa „białe” miasta? | Miasta, mity, mistyfikacje

Co łączy Tel Awiw z Gdynią? Subiektywny, wirtualny spacer po dalekim i egzotycznym dla Europejczyka Tel Awiwie, pozwoli na dojrzenie licznych podobieństw z bliską Gdynią. Anna Orchowska-Smolińska z Politechniki Gdańskiej oraz Weronika Szerle z Muzeum Miasta Gdyni zabiorą uczestników wykładu z cyklu Miasta, mity, (…)

Wydarzenie

Muzeum Auschwitz-Birkenau w mediach społecznościowych | #MwK2019

Każdego dnia, pracownicy Muzeum Auschwitz, prostują nieprawdziwe informacje, zwracają uwagę na niestosowne wypowiedzi i zdjęcia, rozmawiają z użytkownikami mediów społecznościowych. Wydarzenie towarzyszące konferencji Konferencja Marketing w Kulturze 2019 organizowane przez Obserwatorium Kultury, Dział Badań i Rozwoju IKM. Spotkajmy się 6.03 (…)

Wydarzenie

O autentycznej wolności słowa | Filozofia w IKM

Nie licząc wyjątków, wszyscy popierają wolność słowa, różnie ją jednak rozumiejąc. Pytanie, jakie stawiamy brzmi: gdzie przebiega granica między wolnością słowa, do jakiej mamy prawo, a tą, z której korzystać nie powinniśmy? Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Filozofia w (…)

Wydarzenie

Wrażliwość w mediach | Non-fiction w IKM

Nie tylko przedstawimy szerzej to, czym zajmują się zaproszone na spotkanie reporterki, ale też poprosimy je o opisanie realiów świata dzisiejszych mediów. Czy trudna i ważna tematyka społeczna jest zawsze na odpowiednim miejscu? Czy tego typu tematy łatwo się sprzedają? (…)

Wydarzenie

(Nie)obecność kobiet | Non-fiction w IKM

Tematem najbliższego spotkania Non-fiction w IKM jest (nie)obecność kobiet w przestrzeni historycznej i polskiej narracji. Rozmówczyniami będą Anna Kowalczyk, dziennikarka, blogerka i autorka książki „Brakująca połowa dziejów” oraz Joanna Kuciel-Frydryszak, dziennikarka i autorka książki „Służące do wszystkiego”. Prowadzenie: Przemysław Czaja. (…)

Wydarzenie

Jaka jest publiczność gdańskich instytucji kultury? Prezentacja raportu podsumowująca roczne badanie

Z jakich miejsc i dzielnic pochodzą uczestnicy wydarzeń? W jaki sposób docierają do instytucji? Skąd dowiadują się o ofercie kulturalnej? Czy gdańska publiczność jest zorganizowana czy raczej spontaniczna? Odpowiedzi na te pytania dostarcza raport ze wspólnego badania publiczności gdańskich instytucji (…)

Wydarzenie

Konspiratorzy z Poczty Polskiej | Akademia Gdańska

Co dwa wykłady w lutym, to nie jeden! 26 lutego o 18.00 zapraszamy na wykład “Konspiratorzy z Poczty Polskiej” w Wolnym Mieście Gdańsku. Spotkanie poprowadzi kierownik Muzeum Poczty Polskiej, Marek Adamkowicz. Obrona Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku to jeden (…)

Wydarzenie

Kochać to nie znaczy zawsze to samo | Filozofia w IKM

W walentynkowy wieczór o 18.00 w sieni Instytutu Kultury Miejskiej, proponujemy nieco inne, filozoficzne spojrzenie na celebrowaną w dniu zakochanych – miłość. Czym właściwie jest to osławione uczucie miłości i czy przypadkiem nie tkwi w nim zalążek ludzkiego nieszczęścia? Czy (…)

Wydarzenie

Wykład Dzieci, rodzice, szkoła i media | cykl DEMolka – Domowa Edukacja Medialna

Twoje dziecko spędza dzień z nosem w smartfonie? Nie wypuszcza z ręki tabletu, uruchamia Netfliksa lub marzy tylko o graniu na konsoli? Jeśli chcesz lepiej poznać medialne potrzeby młodych ludzi, a także uporządkować życie z mediami cyfrowymi przy użyciu nowych (…)

Wydarzenie

Białe słonie smart city? Scenariusze przyszłości przestrzeni miejskiej | wykład Miasta, mity, mistyfikacje

Na przykładzie konkretnych doświadczeń nakreślę możliwe scenariusze przyszłości przestrzeni miejskiej korzystając z debaty o smart city jako papierka lakmusowego społecznej walki o kształt przyszłej przestrzeni miasta – mówi Krzysztof Gubański, socjolog miasta z Uniwersytetu Warszawskiego, który 27 lutego o godz. 18.00 poprowadzi (…)

Wydarzenie

Spotkanie z twórcami gry Inkulinati (Yaza Games)

Demonologia ludowa i walczące zwierzęta z marginesów średniowiecznych manuskryptów w wersji UPDATE. Czyli zapraszamy na niezwykłe obchody Dnia Domeny Publicznej pod hasłem najbardziej pomysłowego wykorzystywania zbiorów z domeny publicznej! 17 stycznia od 17.00 do 20.00! Co dokładnie w planach? 17.00 (…)

Wydarzenie

Spotkanie z twórcami projektu UPIÓR

  Demonologia ludowa i walczące zwierzęta z marginesów średniowiecznych manuskryptów w wersji UPDATE. Czyli zapraszamy na niezwykłe obchody Dnia Domeny Publicznej pod hasłem najbardziej pomysłowego wykorzystywania zbiorów z domeny publicznej! 1 marca od 17.00 do 20.00! Co dokładnie w planach? (…)

Wydarzenie

ZMIANA DATY | Książęta z Gdańska rodem | Akademia Gdańska

Zapraszamy na inauguracyjny wykład 6. edycji Akademii Gdańska! 5  lutego o 18.00, wykład – Książęta z Gdańska rodem, poprowadzi profesor Andrzej Januszajtis! Będzie interesująco! O potędze królującego nad Zatoką Gdańską miasta nie decydowały strzeliste wieże kościołów, ani ilość majestatycznych budowli. Poprzez (…)

Wydarzenie

ODWOŁANE | Spotkanie z twórcami projektu UPIÓR

W związku z żałobą po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz Gdańsku odwołujemy wydarzenia Instytutu Kultury Miejskiej w dniach 15.01-21.01.   Demonologia ludowa i walczące zwierzęta z marginesów średniowiecznych manuskryptów w wersji UPDATE. Czyli zapraszamy na niezwykłe obchody Dnia Domeny Publicznej (…)

Wydarzenie

ODWOŁANE | Spotkanie z twórcami gry Inkulinati (Yaza Games)

W związku z żałobą po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz Gdańsku odwołujemy wydarzenia Instytutu Kultury Miejskiej w dniach 15.01-21.01. Demonologia ludowa i walczące zwierzęta z marginesów średniowiecznych manuskryptów w wersji UPDATE. Czyli zapraszamy na niezwykłe obchody Dnia Domeny Publicznej pod (…)

Wydarzenie

Jordan Peterson i jego 12 życiowych porad | Filozofia w IKM

Jordan Peterson to kanadyjski psycholog kliniczny zajmujący się psychologią ideologii, religii, osobowości, świadomości oraz systemami totalitarnymi. Światowy rozgłos przyniosła mu książką „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos” oraz udostępniane szeroko w sieci wykłady i wystąpienia. 10 stycznia o godz. 18.00, (…)

Wydarzenie

ODWOŁANE | Wykład Dzieci, rodzice, szkoła i media | cykl DEMolka – Domowa Edukacja Medialna

W związku z żałobą po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz Gdańsku odwołujemy wydarzenia Instytutu Kultury Miejskiej w dniach 15.01-21.01.     Twoje dziecko spędza dzień z nosem w smartfonie? Nie wypuszcza z ręki tabletu, uruchamia Netfliksa lub marzy tylko o (…)

Wydarzenie

Piza – nie tylko „torre pendente” | wykład Miasta, mity, mistyfikacje

  Piza zazwyczaj kojarzy się z jej najbardziej stereotypowym znakiem rozpoznawczym, czyli „krzywą wieżą”. Tymczasem jeszcze w czasach Goethego, który zostawił o niej obszerne wspomnienia ze swej podróży włoskiej, bardziej intrygujące wydawały się inne zabytki, a zwłaszcza baptysterium, katedra i (…)

Wydarzenie

Niepokorny Nowy Jork | Non-Fiction w IKM

Bohaterem kolejnego odcinka Non-fiction w IKM, 24 stycznia o 18.00, będzie Nowy Jork drugiej połowy ubiegłego wieku. Świat bitnikowskich poetek, undergorundowego kina, punkowych koncertów, buntowników. Miasto, w którym rodziły się bezkompromisowe zjawiska twórcze, był kwestionowany porządek tego świata. Przewodnikami po (…)

Wydarzenie

Aleksandria – Metropolia Morza Śródziemnego | Miasta, Mity, Mistyfikacje

12 grudnia o 18.00 zapraszamy na drugi wykład cyklu Miasta, Mity, Mistyfikacje. Tym razem porozmawiamy o Aleksandrii – metropolii Morza Śródziemnego. Spotkanie poprowadzi dr Łukasz Mikołaj Sadowski z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Aleksandria została założona w IV w. p.n.e. (…)

Wydarzenie

Nie tylko napój. Dubeltowe dzieje gdańskiego piwa | Akademia Gdańska

Spotkajmy się ponownie w ramach Akademii Gdańska! 11 grudnia o 18:00 w sieni IKM podzielimy się wiedzą związaną z początkami piwowarstwa gdańskiego. Wykład “Nie tylko napój. Dubeltowe dzieje gdańskiego piwa” poprowadzi Tomasz Biegański. Odpowiemy na pytania skąd wzięło się piwo w Gdańsku, (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2019