„206% normy” to dwie wielkoformatowe projekcje w przestrzeni publicznej Gdańska: na Żurawiu i Sołdku oraz wykład „Życie w porcie. O Sztuce budzącej Przestrzeń Publiczną”. Pomysłodawcą i realizatorem wydarzenia jest Robert Sochacki, artysta wizualny, asystent na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekcje będą działać od 3 do 5 lutego w godz. 18.00 – 22.00, wykład odbędzie się 3 lutego o godz. 20.00 w Instytucie Kultury Miejskiej.

Zamysłem wydarzenia jest w artystyczny sposób ukazać najlepsze lata Gdańska, a także ożywić, obudzić przestrzeń, o której często mieszkańcy naszego miasta zapominają „poza sezonem” i przyciągnąć ich nad Motławę. Projekcje podkreślają ciągłość fascynującej, wieloletniej historii portowego miasta, która w tych symbolicznych obiektach trwa do dziś – mówi Robert Sochacki.

Obrazy i koncepcja projekcji: Robert Sochacki
Muzyka: Stefan Wesołowski

Projekcji towarzyszyć będzie wykład wraz z dyskusją „Życie w porcie. O Sztuce budzącej Przestrzeń Publiczną”, który odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40). Robert Sochacki opowie o pojęciach dotyczących sztuki w przestrzeni publicznej i specyfice pracy w mieście. Po wykładzie artysta zaprasza na spacer z komentarzem autorskim nad Motławę – do miejsca projekcji „206% normy”. Dyskusję z publicznością Ewa Pawlik z „Przekroju”.

Harmonogram:

3 – 5 lutego: projekcje nad Motławą od 18.00 do 22.00
3 lutego: wykład w IKM godz. 20.0, ok. 21. 00 spacer autorski do miejsca projekcji

Więcej o artyście:
www.facebook.com/sochackiArt/
Więcej o autorze muzyki:
www.facebook.com/stefanwesolowski/
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1833229903629584/
Projektory dostarcza: Target Sound z Katowic
Wsparcie organizacyjne: Instytut Kultury Miejskiej

Robert Sochacki (ur. 14.06.1971 w Gdańsku) malarstwem zajmuje się odkąd podjął studia na tym kierunku w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Następie malował w przestrzeni jako scenograf teatralny oraz performer video, a w końcu – twórca instalacji interaktywnych. W ubiegłych latach był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie pracuje jako asystent na wydziale malarstwa gdańskiej ASP i kończy studia doktoranckie w zakresie Sztuk Plastycznych (sztuka w przestrzeni publicznej). Jako malarz video tworzy głównie wielkoformatowe projekcje. Jego prace, prezentowane w niezależnych autorskich galeriach, podczas wydarzeń artystycznych w Polsce i na świecie oraz na festiwalach muzycznych i street-artowych, były wielokrotnie nagradzane. Jego obrazy – również w formie wydruków cyfrowych – są z reguły w pełni kompletną, wielowymiarową opowieścią o tym, co dzieje się wokół nas.