ul. Długi Targ 39/40. Instytut Kultury Miejskiej

6 lutego 2017 | 17.30 | Wstęp wolny, wymagane zapisy

Szukasz nietuzinkowego sposobu wyrażenia swoich uczuć do kochanej osoby? Własnoręcznie napisana, wykaligrafowana kartka okolicznościowa może stać się pięknym, niebanalnym prezentem, wyrazem naszych uczuć w formie pisanej – pięknie pisanej. A może chcesz taką kartkę własnoręcznie napisać? Zapisz się na darmowe warsztaty, które odbędą się 6 lutego, w godz. 17.30-20.30.

Instytut Czasu, stowarzyszenie zajmujące się ochroną dziedzictwa kulturowego, organizują warsztaty z kaligrafii. Uczestnictwo jest bezpłatne, zajęcia finansowane są w ramach projektu „Otwarty IKM”. 6 lutego 2017 (poniedziałek), w godzinach 17.30 – 20.30 w sieni IKM-u przy ul. Długiej 39/40 w Gdańsku odbędzie się spotkanie z panem Piotrem Kowalskim, artystą grafikiem z wieloletnim doświadczeniem, niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie liternictwa i typografii, który wprowadzi nas w tajniki sztuki. Efektem zajęć będą nowo nabyte umiejętności oraz własnoręcznie wykaligrafowane kartki.

W dobie edytorów tekstu, gdzie krój pisma można zmienić w ciągu kilku sekund, ręczne kreślenie liter wydaje się sztuką trudną i niedostępną. Jednak nawet najpiękniejszy maszynowy tekst nie zastąpi odręcznie pisanych liter, może trochę niedoskonałych, ale naszych własnych, kreślonych z myślą o ukochanej osobie, do której adresujemy nasze uczucia.

W trosce o wysoką jakość proponowanych zajęć ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia na warsztaty prosimy kierować na adres: instytutczasu@gmail.com. W tytule prosimy wpisać Otwarty IKM – Walentynki – kaligrafia, w treści podać imię i nazwisko osoby zainteresowanej.


Warsztaty „Bądź moją Walentynką – sztuka kaligrafii”, sień IKM-u, Gdańsk, ul. Długa 39/40, 6 lutego 2017 (poniedziałek), godz. 17.30 -20.30.

Powiązane projekty