Informacja o miejscu startu spaceru zostanie podana mailowo przy potwierdzeniu zapisu
28 września 2020, 17:30 - 28 września 2020, 19:30

Biskupia Górka / Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki

Jak zwiedzać Gdańsk, by poznać „coś innego”? Jak żyje się mieszkańcom? Gdzie zjeść podczas rowerowego wypadu do danej dzielnicy? Co robić wieczorami? Jak dzielnica wyglądała dawniej? Między innymi na takie pytania odpowiadają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

Biskupia Górka. Spacery odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 17.30 oraz w soboty o godz. 12.00 (od 1 lipca do końca września).

Obowiązują zapisy. Zapisz się TUTAJ.

Spacerując brukowanymi uliczkami, pośród oryginalnych kamieniczek z przełomu XIX i XX wieku, można poczuć tu atmosferę przedwojennego Gdańska. O skomplikowanej historii Gdańska, zabytkach, niezwykłych postaciach, legendach i anegdotach związanych z Biskupią Górką będzie można usłyszeć od Lokalnych Przewodniczek i Przewodników, którzy zostali zauroczeni tym miejscem. Pomogą także znaleźć miejsce, z którego widać przepiękną panoramę Gdańska. Przewodniczki, którzy są pasjonatami historii Gdańska oraz dzielnicowych opowieści. Alternatywne spacery są bezpłatne, a ich organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej.

Instytut Kultury Miejskiej 2019