Wędrówka pośród krętych, brukowanych ulic zwieńczona piękną panoramą Gdańska – Biskupia Górka

Położona nieopodal Śródmieścia Biskupia Górka wznosi się na mającym około 60 metrów wzgórzu, z którego widać przepiękną panoramę Gdańska. Spacerując brukowanymi uliczkami, pośród oryginalnych kamieniczek z przełomu XIX i XX wieku, odczytując zamazane już niemal do końca napisy w języku niemieckim można poczuć klimat przedwojennego Gdańska. O skomplikowanej historii miasta, zabytkach, niezwykłych postaciach, legendach i anegdotach związanych z Biskupią Górką opowiedzą zauroczeni dzielnicą Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

Spacery po Biskupiej Górce odbywają się w poniedziałki i środy, start o godz. 17.30 spod Kościoła Zielonoświątkowego przy ul. Menonitów 2 oraz w soboty, start o godz. 12.00. Warto założyć wygodne obuwie! Start spacerów po Biskupiej Górce od 18 czerwca.

ZAPISY: kontakt@ikm.gda.pl lub tel. 58 301 20 16.

Prosimy o wysłanie wiadomości e-mail lub telefon i podanie imienia, liczby zgłaszanych na spacer osób i numeru kontaktowego (dzwonimy do Państwa tylko w wyjątkowych sytuacjach np. odwołania spaceru w przypadku wyjątkowo złej pogody).