Ciągnąć książki za języki to cykl mający na celu zapoznanie dzieci, za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy, z elementami krajów związanych z różnymi językami. Zabierzcie 5 lutego swoje pociechy do sieni IKM. Dzieci poznają język ukraiński za pomocą książki ,,Rękawiczka” z tomu „Bajki ukraińskie”, przeł. A. Kamola, wyd. Algo i wezmą udział w warsztatach, a także wezmą udział w warsztatach.

O książce:
„Rękawiczka” to historia leśnych zwierzaków, które postanowiły poszukać w środku zimy schronienia przed chłodem w zgubionej przez dziadka (w niektórych wersjach opowieści przez dziada borowego) grubej rękawicy. Po kolei znajdują w niej dla siebie bezpieczne miejsce, którego jednak stopniowo ubywa: myszka, żabka, zając, wilk, dzik i niedźwiedź. Niestety między stłoczonymi na małej przestrzeni zwierzętami dochodzi do kłótni, wskutek czego rękawica pęka. Jak to w ogóle możliwe, że pomieściła ona w sobie stworzenia większe od myszki? Cóż, w bajkach wszystko jest możliwe!


Ciągnąć książki za języki – język ukraiński + warsztaty 5.02 / niedziela / 12:00-14:00 | dla dzieci w wieku 4-8 lat, wstęp 10 zł. Zapisy: http://ckzjukrainski.evenea.pl/