Informacja o miejscu startu spaceru zostanie podana mailowo przy potwierdzeniu zapisu.
27 sierpnia 2020, 17:30 - 27 sierpnia 2020, 19:00

DOLNE MIASTO

Jak zwiedzać Gdańsk, by poznać „coś innego”? Jak żyje się mieszkańcom? Gdzie zjeść podczas rowerowego wypadu do danej dzielnicy? Co robić wieczorami? Jak dzielnica wyglądała dawniej? Między innymi na takie pytania odpowiadają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

Dolne Miasto. Spacery odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 12.00 (od 1 lipca do 14 września).

Obowiązują zapisy. Zapisz się TUTAJ.

Wystarczy zboczyć z utartego szlaku Drogi Królewskiej, aby w kilka minut przenieść się do niezwykle urokliwej i mało znanej części miasta – na Dolne Miasto. Miłośników fortyfikacji zainteresują zachowane do dzisiaj bastiony i fosa, osoby fascynujące się wojskowością – autentyczne budynki koszarowe z XIX wieku. Lubiących modernizm zachwyci budynek Gdańskiego Monopolu Tytoniowego. Fani sztuki współczesnej docenią oryginalne instalacje artystyczne. Miłośników motoryzacji wciągnie historia montowania na Dolnym Mieście amerykańskich samochodów osobowych, a zainteresowanych publicznymi środkami transportu dzieje zabytkowej zajezdni.

Instytut Kultury Miejskiej 2019