Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

23 kwietnia 2018, 19:00 - 23 kwietnia 2018, 20:30

Gramy razem to wieczór z muzyką kameralną – koncert pokaże, jak piękną formą muzykowania jest zespołowość, która kryje się pod terminem „kameralistyka”. Wspólne oddychanie, rozmowa dźwiękami, wspólna koncepcja, ale też wspólna improwizacja. Nie może was zabraknąć!

Na początku 2018 roku z inicjatywy Międzywydziałowego Koła Muzyki Kameralnej oraz Koła Naukowego Akordeonistów gdańskiej Akademii Muzycznej powstał pomysł wspólnego koncertowania oraz zaprezentowania studenckiej kameralistyki szerszej publiczności. Studenci chcą wychodzić poza mury akademickie, by pokazać, jak wiele wspólnego mają dźwięki z komunikacją międzyludzką, jak wiele świata codziennego ukrywa się w tej sztuce i jak bliska może ona być dla współczesnego odbiorcy.

Koncert składać się będzie z utworów na różne składy wykonawcze, a słuchacze wprowadzeni zostaną w głąb tajników tej „zespołowej” dziedziny muzykowania przez ciekawą prelekcję – zapowiadają organizatorzy.

Wstęp na koncert wolny!

O organizatorach:

Koło Naukowe Akordeonistów rozpoczęło działalność w październiku 2013 roku, z inicjatywy ówczesnego prezesa Emila Fatygi. Celem działalności ma być pogłębianie wiedzy i umiejętności poprzez pracę własną oraz współpracę z profesorami i studentami z Gdańska i innych ośrodków, a także propagowanie akordeonu w przestrzeni kulturalnej.

O prowadzących:

Paweł Zagańczyk – absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Laureat ponad dwudziestu konkursów akordeonowych. Koncertuje w Polsce i Europie. Założył kwartet muzyczny Zagan Acoustic, z którym wykonuje muzykę improwizowaną, łączącą folk, jazz oraz muzykę poważną. Jest adiunktem w gdańskiej Akademii Muzycznej oraz wykładowcą na warsztatach akordeonowych w Seili (Finlandia) oraz Wejherowie (Polska).

Dominika Glapiak – wykładowca na Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Dyrektor artystyczny Festiwalu Muzycznego ReFermata występuje jako solistka, jak i kameralistka. Angażuje się w projekty muzyki kameralnej współpracując z trio fortepianowym „Indigo Trio” Artystka pełniła rolę oficjalnego pianisty podczas International Music Masterclasses „Summer in the Mill” w Moulin d’Ande we Francji w latach 2010 i 2011 oraz na XVI International Voice Competition w Truillo (Peru) w 2012 roku. Nagrywała także dla polskiego radia i telewizji. W jej dotychczasowym dorobku płytowym znajdują się realizacje muzyki solowej: Chopin/Musorgski MTS Studio 2014; Elgar, Szostakowicz, Penderecki Orkiestra Kameralna „Progress”, Szymon Morus – dyrygent, Paweł Hulisz – trąbka, Dominika Glapiak – fortepian, Acte Prealable 2015; a także kameralnej: Młodzi kameraliści – Chopin, Popper, Liszt, Prokofiev Maciej Kułakowski – wiolonczela, Dominika Glapiak – fortepian, DUX 2011; Wagner, Strauss/SONGS Bożena Harasimowicz – sopran, Dominika Glapiak – fortepian, Acte Prealable 2015.


Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Otwarty IKM

Gramy razem. Wieczór z muzyką kameralną

23 kwietnia  2018 r. / godz. 19.00 – 20:30

Wstęp wolny

Powiązane projekty