Prowadzący: Weronika Morawiec, Anna Jankojć, Łukasz Horbów, Wojciech Unterschuetz, Piotr Bratoszewski.
Miejsce: Youtube IKM

Słuchowisko powstało na bazie tele-performensu Anny Jankojć i Łukasza Horbów, który odbył się w Sopocie podczas Akcji Podjazd-Wyjazd patriarchatu (2021) efemerycznej galerii ON Public Gallery oraz fragmentów manifestów z drugiego numeru gazety wszystkich czujących istot – Death of the Patriarchy czytanych przez Dorotę Androsz. Słuchowisko „Just play a game” nie będzie jednak reportażem z wydarzeń z ulicy Podjazd, ale wolną interpretacją i audiologiczną mutacją stworzoną przez duet AN-HOER. Będzie to także zapis kolektywnej eksploracji teleturniejów i absurdu jako medium artystycznego prowadzonej w trakcie pracy nad projektem przez osoby go współtworzących.
Projekt zrealizowany dzięki programowi Otwarty IKM oraz uprzejmości Doroty Androsz, która udostępniła swoje nagrania na potrzeby działań ON Public Gallery.

Nasz projekt jest także kolejnym etapem performansu, uwiecznieniem go w formie, która nie będzie służyć przyszłym generacjom, ale da nam chwilę refleksyjnej przyjemności: przemijającym pokoleniom antropocenu. Zapraszamy przed ekrany, ale wytężcie też uszy: czy to, co słyszycie, to tylko gra? Jeśli tak, to jaka jest nagroda i dlaczego reklamy nie brzmią tak, jak zawsze?

 

Osoby współtworzące „Just Play a Game”:
słuchowisko AN-HOER: Wojciech Unterschuetz, Piotr Bartoszewski
performance oraz warstwa wizualna Anna Jankojć, Łukasz Horbów
opieka dramaturgiczna Wera Morawiec

O prowadzących i tworzących:

Anna Jankojć – artystka wizualna, absolwentka Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim (2013), w latach 2014-2015 studiowała Teatr Fizyczny w Fife College w Edynburgu, ukończy także studia na Wydziale Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka wideo, filmów dokumentalnych, instalacji, performensów dokamerowych, obiektów, fotografii. Interesuje ją egzystencjalna kondycja człowieka, którą rewiduje przy pomocy eksperymentów z własnym ciałem, gestem czy konfrontacją z innymi. Sięga też często do tematu percepcji, w którym widzi jeden z kluczowych elementów potrzebnych do zrozumienia człowieka i jego funkcjonowania w świecie.
Ikonka instagrama.

Łukasz Horbów – artysta wizualny urodzony w 1995 roku. Jego praktyka artystyczna oscyluje wokół dźwięku, działań przestrzennych i poezji. Jego rozumienie świata opiera się na autoportretowej wizji wyalienowanego człowieka zdającego sobie sprawę z dramatu sytuacji, w jakiej się znajduje i zrozumieniu jej, wymuszając takie zachowania, by zabezpieczyć swoje przetrwanie. Absolwent Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz założyciel Self-House-Residency.
Ikonka instagrama.

AN-HOER – niezależny projekt z Gdańska tworzący muzykę elektroniczną, ilustracyjną i awangardową, w tym eksperymentalne etiudy muzyczne i audiowizualne oraz projekty, np. SEPR.online w Radio Kapitał (2021) czy remiksy sampli Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia (2019). Podstawowym narzędziem procesu twórczego An-Hoer są poszukiwania i improwizacja. Zespół tworzą: Wojciech Unterschuetz – magister filozofii Uniwersytetu Gdańskiego posiadający wyczucie dramaturgii i narracji wyniesione z reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Piotr Bratoszewski – absolwent i były doktorant Inżynierii Dźwięku i Obrazu na Politechnice Gdańskiej.
www.an-hoer.com

Weronika Morawiec – jest psycholożką i kuratorką sztuki. Oprócz życia z dwójką dzieci i pracy w gabinecie terapeutycznym współtworzy kolektyw noks. Jej teksty można znaleźć m.in. na stronie noks colleclve, w zbiorze „Pomiędzy” wydanym przez Art Inkubator Goyki 3 czy manifestach Death Of The Patriarchy vol.2.
www.noks.info