Miejsce startu spaceru zostanie podane mailowo przy potwierdzeniu zapisu.
28 sierpnia 2020, 17:30 - 28 sierpnia 2020, 19:00

Nowy Port 

Jak zwiedzać Gdańsk, by poznać „coś innego”? Jak żyje się mieszkańcom? Gdzie zjeść podczas rowerowego wypadu do danej dzielnicy? Co robić wieczorami? Jak dzielnica wyglądała dawniej? Między innymi na takie pytania odpowiadają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

Nowy Port. Spacery odbywają się w środy o godz. 17.30 i w soboty o godz. 12.00 (od 1 lipca do 14 września)

Obowiązują zapisy. Zapisz się TUTAJ.

28 sierpnia o godz. 17.30 spacer poprowadzi Wojciech Kowalski. Tematem spaceru “Technika portowa i budowlana na przełomie wieków”

– Zatrzymamy się koło łaźni miejskiej i opowiem o historii ulicy Strajku Dokerów, która była tłem wydarzeń sierpnia 1946 roku. Dodam także nieco ciekawostek o kanalizacji w dzielnicy – mówi Wojciech Kowalski.

Nowy Port to wyjątkowa, leżąca na północnym skraju Gdańska, dzielnica. Sąsiaduje z portem i kanałem Martwej Wisły. To tutaj Napoleon Bonaparte postanowił chwilę odpocząć, to tutaj rozpoczęła się II wojna światowa i Strajk Dokerów. Mury kamienic pamiętają niejedną tajemnicę portowej osady. Gdzie znajduje się Kula Czasu czy rzeźba ryby pomuchel? Które podwórka kryją lokalną atmosferę? Zapisz się na spacer z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami by odkryć Nowy Port.

Instytut Kultury Miejskiej 2019