Informacja o miejscu startu spaceru zostanie podana mailowo przy potwierdzeniu zapisu.
18 września 2020, 17:30 - 18 września 2020, 19:00

Jak zwiedzać Gdańsk, by poznać „coś innego”? Jak żyje się mieszkańcom? Gdzie zjeść podczas rowerowego wypadu do danej dzielnicy? Co robić wieczorami? Jak dzielnica wyglądała dawniej? Między innymi na takie pytania odpowiadają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

Oliwa. Spacery odbywają się w środy i piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 12.00.

Obowiązują zapisy. Zapisz się TUTAJ

18 piątek godz. 17.30 Lokalny przewodnik Darek zaprasza na spacer: Trasa spaceru: Oliwski Ratusz Kultury – Stary Rynek Oliwski – Dom Zarazy – ulica  Kwietna –  ulica Słoneczna – ulica  Kościerska – ulica Liczmańskiego – ulica Polanki – Oliwski Ratusz Kultury

Oliwa jest piękną i nowoczesną, a jednocześnie szlachetnie starą dzielnicą Gdańska, w której w magiczny sposób współistnieją natura i kultura. Wszędzie wokoło w kamienicach, zabytkach, na klimatycznych uliczkach, w szemrzących wodach potoku Oliwskiego, na wysokich wzgórzach i w cichych dolinach, zapisana jest długa i ciekawa historia. Przejdź się z nami Drogą do wieczności, posłuchaj o wybitnych mieszkańcach. Daj się uwieść nastrojom Ludolfiny. Odkryj miejsca do zachwytu i zadumy. Miejsca, z których roztaczają się niebanalne widoki, posłuchaj opowieści pasjonatów i entuzjastów.

 

Instytut Kultury Miejskiej 2019