Stocznia Szlakiem Kobiet / Metropolitanka

Projekt Metropolitanka pokazuje Stocznię Gdańską oczami suwnicowych, inżynierek, sprzątaczek i pracownic administracyjnych. Podczas spacerów dowiadujemy się, jak praca w Stoczni wpłynęła na ich życie. Poznajemy bliżej historie: niepokornej suwnicowej, animatorki kultury, działaczek Solidarności oraz codzienność strajku w Sierpniu 1980.

Podczas zwiedzania usłyszymy wiele anegdot i ciekawostek, np. o stoczniowym ogrodnictwie, z którego pochodziły tulipany i goździki rozdawane w zakładzie na Dzień Kobiet. Dowiemy się, gdzie znajdowały się: Willa Dyrektora, Modelarnia i hala 46A z muralem „Tatusiu! Pracuj bezpiecznie”, w której na suwnicach pracowała Anna Walentynowicz.

Obowiązują zapisy. Zapisz się TUTAJ.

Spacery odbywają się w środy, piątki i niedziele. W lipcu rozpoczynają się o godz. 18.00 (środa i piątek) oraz 17.00 (niedziele). W sierpniu i wrześniu rozpoczynają się o godz. 17.00 (środa i piątek) oraz 16.00 (niedziele). Można wybierać spośród kilku tras: pracowniczo-strajkowej, pracownic, strajkowej i poświęconej w szczególności Annie Walentynowicz.

Ważna informacja! Spacery odbywają się w tym roku w sposób szczególny, w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego. Liczba osób na spacerach jest ograniczona. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki są zobowiązani do przestrzegania regulaminu spacerów, który akceptują przy zapisach: m.in. noszenia maseczek i zachowywania dystansu społecznego.

Spacery dla osób dorosłych. 

Instytut Kultury Miejskiej 2019