Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

6 października 2018, 11:00 - 6 października 2018, 12:30

 

Sztuka? Z czym to jeść? A jak to smakuje? Czy jest jakiś przepis na sztukę? Czemu mówi się, że jest wysoka? A jeśli jest, to czy trzeba do niej dorosnąć? Odpowiemy na te pytania w trakcie zMYŚLnych zabaw – warsztaty filozoficznego dla dzieci, które są wydarzeniem w ramach cyklu Filozofia w IKM. Zapraszamy na spotkanie już 6 października o godz. 11.00. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://zmyslnesmakowanie.evenea.pl

Nawet jeśli sztuka jest bardzo wysoka, to na szczęście dziecięce myśli nie znają ograniczeń i z pewnością dosięgną takiej najwyższej z wysokich. Może dzięki temu uda się nam rozstrzygnąć kilka kwestii, o które artyści i teoretycy sztuki spierają się od bardzo dawna. A nawet jeśli nie uda się rozstrzygnąć, to pobawimy się naszymi myślami. A, o czym niewielu pamięta, myślenie też jest sztuką.

Warsztaty poprowadzi Paweł Paniec, znany z inicjatyw popularyzujących edukację filozoficzną wśród dzieci i dorosłych, między innymi, autor projektów „Myśl dojrzała”, „Mapa myśli”, „Tato, a kto to?”.

Jak zapisać się na wydarzenie?

Wstęp na warsztaty jest darmowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wiek uczestników: 6 – 9 lat. Zapisy: https://zmyslnesmakowanie.evenea.pl

Kolejne termin warsztatów zMYŚLne zabawy: 13 października.

Filozofia w IKM to nowy cykl, w ramach którego od września w Instytucie Kultury Miejskiej odbywać się będą warsztaty dla dzieci i opiekunów, wykłady, spotkania, projekcje filmowe, konferencje, koncerty, wydarzenia interdyscyplinarne z filozofią w tytule.

Filozofia pomaga w tworzeniu przestrzeni do rozmowy wolnej od potrzeby postawienia na swoim, otwartej na poznanie innych punktów widzenia.

Patronem medialnym cyklu jest:

 

 

 

 

 

 

SZTUKA – zMYŚLne smakowanie – warsztaty filozoficzne dla dzieci, prowadzenie Paweł Paniec • Wydarzenie w ramach cyklu Filozofia w IKM. • 6 października, godz. 11.00, miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40 • Obowiązują zapisy. ZAPISY ROZPOCZNĄ SIĘ 1 PAŹDZIERNIKA. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE.

Wiek uczestników: 6 – 9 lat
Liczba miejsc: 15
Wstęp wolny. Decyduje kolejność zgłoszeń.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. SZCZEGÓŁY OD 1 PAŹDZIERNIKA.

Wydarzenie z cyklu warsztatów „zMYŚLne zabawy – warsztaty filozoficzne dla dzieci”. Warsztaty są częścią programu Filozofia w IKM.

Powiązane projekty