ul. Długi Targ 39/40, Instytut Kultury Miejskiej

18 lutego 2017 | 12.00 | Wstęp wolny

Spotykamy się w sobotę 18 lutego o godz. 12.00. Po to, by pobawić się w rysowanie. Dziewczyny i chłopaki, dorośli i dzieci. Ci, którzy bez rysowania żyć nie mogą i Ci, którzy rysują od święta. Po to, żeby odpocząć, po to żeby się nie nudzić, żeby poćwiczyć rękę i głowę, żeby wyjść z domu – będziemy razem rysować. Będzie wspólny stół, wspólna rola papieru, kredki, mazaki, ołówki i długopisy, jedzenie, muzyka i rozmowy. Będzie fajnie, bo nie ma nic lepszego od wspólnego mazania kredką po papierze! Temat pierwszego spotkania: „Ja”. Należy przynieść ze sobą lusterko.

Prowadzący

Agata Królak, (ur. 1987) – urodziła się mieszka i pracuje w Gdańsku. Ilustratorka i autorka książek obrazkowych. Laureatka plebiscytu MUST HAVE Festiwalu Łódź Design, nagrody KTR, wyróżnień IBBY i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jej ilustracje były prezentowane na festiwalach i wystawach m.in. w Nowym Jorku, Tokyo, Londynie, Brukseli i Paryżu; doktorantka i asystentka na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku. Stypendystka programu NCK „Młoda Polska” w 2016 roku.

Henryk Glaza (właściwie Bartek Glaza), storybordzista w studiu animacji i twórca komiksów.


Spotkanie otwarte dla wszystkich,  Zabawa w rysowanie, 18 lutego o godz. 12.00,  prowadzenie: Agata Królak i Henryk Glaza, udział bezpłatny, zapewniamy materiały (prosimy o przyniesienie lusterek)