ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Informacja o miejscu startu spaceru zostanie podana mailowo przy potwierdzeniu zapisu.
26 września 2020, 13:00 - 26 września 2020, 15:00

ZASPA

Jak zwiedzać Gdańsk, by poznać „coś innego”? Jak żyje się mieszkańcom? Gdzie zjeść podczas rowerowego wypadu do danej dzielnicy? Co robić wieczorami? Jak dzielnica wyglądała dawniej? Między innymi na takie pytania odpowiadają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki, którzy są pasjonatami historii Gdańska oraz dzielnicowych opowieści. Alternatywne spacery są bezpłatne, a ich organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej.

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego na Zaspie. Spacery odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 17.30 oraz w soboty o godz. 13.00 (od 1 lipca do końca września). 

Obowiązują zapisy. Zapisz się TUTAJ

– Zaspa jest jednym z największych w Polsce skupisk bloków mieszkalnych. Ogromne powierzchnie szczytowych ścian oraz otwarte, zielone przestrzenie układające się w charakterystyczny „plaster miodu” są doskonałym środowiskiem dla funkcjonowania wielkoformatowych malowideł, które czynią Zaspę jednym z najciekawszych miejsc w Gdańsku – mówi Jarek Orłowski, Lokalny Przewodnik po Zaspie. Dziś Kolekcja Malarstwa Monumentalnego to 60 wielkoformatowych murali, o różnorodnej tematyce. Tę niezwykłą galerię można zwiedzać z jej gospodarzami – mieszkańcami osiedla. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zabierają mieszkańców i turystów na spacer szlakiem zaspiańskich murali, wprowadzają w tajniki realizacji 36-metrowych dzieł, dzielą się anegdotami związanymi z ich powstawaniem, a także opowiadają o ponad 40 letniej historii osiedla, jego założeniach urbanistycznych oraz lotniczej przeszłości miejsca.