Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

5 czerwca 2017, 18:00 - 5 czerwca 2017, 20:00

Miasto – ono wyznacza rytm naszego życia, ono nas kształtuje. Ale również my wpływamy na to, jakie ono jest. Potrzeba zieleni w miastach i jej znaczenie dla jakości życia jest argumentem stale powracającym i przez nikogo niekwestionowanym. Dlatego zapraszamy do rozmowy o mieście widzianym z perspektywy projektanta zieleni 5 czerwca o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Otwarty IKM.

Joanna Paniec, architektka krajobrazu, Ogrodnik Miejska w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni opowie na czym polega specyfika pracy w tej branży, jak czytać zielone koncepcje wpisane w tkankę miasta, jakie funkcje pełni przyroda wśród zabudowy i jakie cele w tym zakresie powinni stawiać przed sobą projektanci. Ponadto skupimy się na przykładach dobrych praktyk wziętych z realizacji polskich i zagranicznych, aby następnie zaprosić do dyskusji o tym, co gra w zielone w Waszych sercach.

Na tym jednak nie koniec. Chcemy żeby to spotkanie było dla uczestników zaledwie początkiem przygody z architekturą krajobrazu. Liczymy, że uczestnicy wyjdą z tego spotkania z „zielonymi okularami” na oczach i czytając więcej z tkanki miasta będą dzielić się swoimi odkryciami na platformie, którą zamierzamy dla nich stworzyć.

Ponadto jesienią będziemy kontynuować „Zielony punkt widzenia na miasto” w formie warsztatów z architektury krajobrazu dla osób zaangażowanych w procesy dziejące się w naszym mieście. Posileni wiedzą z pierwszego spotkania, wrażliwsi na kompozycje elementów przyrody, a także zainspirowani tym, co będziecie mogli zobaczyć w trakcie wakacyjnych podróży przyjrzymy się Gdańskowi – jaki jest i jaki może być w swojej zielonej warstwie.

Naszym zamierzeniem jest dać Wam narzędzie do zmiany miasta na lepsze. Zapraszamy


Spotkanie Zielony punkt widzenia, 5 czerwca, godz. 18.00, Instytut Kultury Miejskiej. Wstęp wolny.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu Otwarty IKM, który zachęca do organizowania wydarzeń kulturalnych. Na zgłoszenie swojego pomysłu czekamy zawsze do 10-tego dnia każdego miesiąca. Szczegóły: www.otwarty.ikm.gda.pl.

Powiązane projekty