Gdańsk świętuje Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji plakaty i cityligthy z poezją pojawiły się w całym mieście. Gdzie jeszcze gdańszczanie i gdańszczanki widzą poezję w przestrzeni publicznej? Na murach, na chodnikach? W romantycznych, wręcz pocztówkowych gdańskich widokach? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do udziału w konkursie prowadzonym w serwisie społecznościowym Instagram. Trzy najciekawsze zdjęcia otrzymają nagrody: tomy poetyckie nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2018 i zaproszenia na galę wręczenia Nagrody Translatorskiej im. T. Boya-Żeleńskiego, która odbędzie się 12 kwietnia.

IKM zaprasza mieszkańców i mieszkanki Gdańska do pokazania, jak oni widzą poezję w mieście. W dniach 19-24 marca należy zamieścić w serwisie www.instagram.com swoją impresję na temat hasła „Poezja w mieście”. Post powinien być publiczny oraz oznaczony hasztagami #poezjawmiescie, #wolnosckultury, #plakatzpoezja, #ilovegdn, #ikmgdansk. Najciekawsze spojrzenia na miasto z poezją w tle (lub tytule) zostaną nagrodzone tomami poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności w 2018 roku oraz wejściówkami na galę wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. T. Boya-Żeleńskiego, która odbędzie się 12 kwietnia o godz. 20.00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Regulamin akcji dostępny jest TUTAJ.

„Plakaty z Poezją” rozpoczęły w Gdańsku kilkutygodniową serię wydarzeń poświęconych poezji i literaturze, sztuce translatorskiej oraz promocji lokalnych i ogólnopolskich wydawnictw. Poeci i poetki, których wiersze przeczytamy na mieście, to: Michał Piotrowski, Bożena Ptak, Antoni Pawlak, Barbara Piórkowska, Krystyna Lars i Andrzej Jurewicz.

Dołącz do wydarzenia Międzynarodowy Dzień Poezji w Gdańsku na Facebooku: https://www.facebook.com/events/357592338184504/.

Gdańsk. Zdjęcia plakatów imprez kulturalnych

21 marca o godz. 19.00 w Klubie LOFT odbędzie się slam poetycki w Klubie LOFT.

Slam poetycki to starcie poetów i performerów, poddawane ocenie publiczności. W każdej rundzie uczestnicy mają do dyspozycji po kilka minut; runda za rundą, aż zostanie tylko król wieczoru. Prowadzenie: Wojciech Boros. Udział bezpłatny, wstęp wolny!
Dla finalistów i półfinalistów przygotowaliśmy nagrody:
I miejsce: 300zł
II miejsce: 200zł
Uczestnicy półfinału: nagrody książkowe

Wypożycz książkę, czytaj poezję!

21 marca do każdej wypożyczonej w Filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku czytelniczki i czytelnicy otrzymają tom poetycki.

Nadchodzące wydarzenia literackie w Gdańsku:

Gdańskie Targi Książki 29-31 marca: https://www.gdanskietargiksiazki.pl/

Festiwal Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu” 11-13 kwietnia: http://odnalezionewtlumaczeniu.pl/

Działania związane z Międzynarodowym Dniem Poezji są wspólna inicjatywą

Instytutu Kultury Miejskiej, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz Miasta Gdańska.

Powiązane projekty