Wyjątkowe czapki i skarpety z Zaspą, Biskupią Górką, Dolnym Miastem, Nowym Portem, Orunią, Oliwą, Wyspą Sobieszewską i Aniołkami to fantastyczny pomysł na świąteczny upominek dla miłośników i miłośniczek gdańskich dzielnic. Dostępne są tylko stacjonarnie w Księgarni NURTY IKM w nowej siedzibie instytucji – przy Targu Rakowym 11 w cenie 52 zł (czapki) i 25 zł (skarpety). Polecamy wszystkim św. Mikołajom!  

Każda czapka jest inna, tak jak różne są charaktery gdańskich dzielnic, które można zwiedzać z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. Zaproszone do współpracy graficzki w swoich projektach oddały specyfikę każdej z nich. Za projekty odpowiadają: Zaspa – Anna Lubińska, Biskupia Górka – Katarzyna Cichosz (studio kmicic), Dolne Miasto – Eugenia Tynna, Nowy Port – Hanna Kmieć (studio kmicic), Orunia – Alicja Pałgan, Oliwa – Anita Wasik, Wyspa Sobieszewska – Magda Danaj, Aniołki – Anna Witkowska. 

Cena czapek: 52 zł.  

Bohaterami i bohaterkami zdjęć w autorskich czapkach są Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki oprowadzający w danych dzielnicach oraz osoby zaangażowane w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Zdjęcia w każdej z dzielnic wykonała gdańska fotografka Daria Szczygieł.   

Do stworzenia projektów dzielnicowych skarpetek Instytut Kultury Miejskiej zaprosił osiem gdańskich artystek. Każda para skarpet jest inna, jak inne są gdańskie dzielnice i stylistyka prac zaproszonych do projektu graficzek. Za projekty odpowiadają: Zaspa – Martyna Wędzicka, Biskupia Górka – Eugenia Tynna, Dolne Miasto – Anita Wasik, Nowy Port – Kasia Cichosz (Studio Kmicic), Orunia – Julia Porańska, Oliwa – Natalia Koniuszy, Wyspa Sobieszewska – Hania Kmieć (Studio Kmicic), Aniołki – Aśka Michniewska (Fromline Studio).   

Cena skarpetek: 25 zł.  

Dzielnicowe czapki i skarpety związane są z projektem Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki, stąd wybór dostępnych dzielnic. Nie mamy Wrzeszcza i Przymorza. 😉 Po Wrzeszcz zapraszamy do Fundacji Palma: https://fpalma.pl/sklep/. Wyprodukowano w Polsce.