Stągwie Mleczne Motławska 14 Gdańsk
28 lipca 2019, 12:00 - 28 lipca 2019, 13:30

Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy zapraszają na wycieczkę po Dolnym Mieście w Gdańsku. Wystarczy zboczyć z utartego szlaku Drogi Królewskiej, aby w kilka minut przenieść się do niezwykle urokliwej i mało znanej części miasta. Zwiedzanie jest bezpłatne!

ZAPISY: w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, pon-pt, godz. 12.00-18.00; lub email: kontakt@ikm.gda.pl, tel. 664 976 052

Miłośników fortyfikacji zainteresują zachowane do dzisiaj bastiony i fosa. Miłośników wojskowości – autentyczne budynki koszarowe z XIX wieku. Miłośnicy modernizmu zachwycą się budynkiem Gdańskiego Monopolu Tytoniowego. A miłośnicy sztuki współczesnej – oryginalnymi instalacjami artystycznymi. Miłośników motoryzacji wciągnie historia montowania na Dolnym Mieście amerykańskich samochodów osobowych, a miłośników publicznych środków transportu dzieje zabytkowej zajezdni.

Gwarantujemy, że nie są to wszystkie atrakcje, które czekają na zwiedzających Dolne Miasto, bo każdy spacer po Dolnym Mieście wygląda inaczej. Najlepiej samemu się o tym przekonać.

MIEJSCE SPOTKANIA: Stągwie Mleczne, ul. Motławska 14. Prosimy o założenie wygodnego obuwia

www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy
#lokalniprzewodnicy
www.opowiadaczehistorii.pl
k: opowiadaczehistorii@gmail.com
fb: Opowiadacze Historii

Organizatorzy:
Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Opowiadacze Historii

Patroni:
Gazeta Wyborcza, iBedeker, Poznaj Świat miesięcznik, Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Instytut Kultury Miejskiej 2019