Projektowanie usług pozwala w usystematyzowany sposób kreować rozwiązania odpowiadające na realne potrzeby odbiorców, i odbiorczyń. To proces, w którym zanim zaczniemy zastanawiać się co możemy zrobić, odpowiadamy na pytania po co i dla kogo. Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Active Citizens Projektowanie usług z zastosowaniem metody design thinking, które odbedą się 12-13 maja w Gdańsku. Zapisy prowadzimy do 22 kwietnia.

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowegoo (plik do ściągnięcia) , który  należy odesłać do 22.04.2018 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl lub w formie papierowej dostarczyć pod adres: Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Numer faxu: 58 760 72 15. Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 24.04. 2018 r.

Proces projektowania usług znajduje zastosowanie przy planowaniu nowych wydarzeń, projektów na rzecz lokalnej społeczności, jak również w modyfikowaniu już realizowanych działań. Stosowane techniki warsztatowe mają szerokie zastosowanie i wykorzystywane mogą być m.in aby zwiększyć efektywność organizowanych spotkań.

Cele warsztatów Projektowanie usług z zastosowaniem metody design thinking

  • zdobycie wiedzy dotyczącej procesu projektowego i umiejętności jego wykorzystaniu w swojej pracy
    zawodowej, działalności społecznej,
  • zapoznanie się z technikami kreatywnymi i metodami prototypowania,
  • zapoznanie z podstawowymi metodami badań jakościowych.

Metodologia: Praca w zespołach nad przygotowanymi wyzwaniami projektowymi. W trakcie warsztatóq uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję przejść przez cały proces projektowy, poznając specyfikę jego poszczególnych elementów. Każdy moduł poprzedzony będzie krótkim wstępem teoretycznym.

Osoba prowadząca:

Agnieszka Mróz – projektantka usług, moderatorka procesów kreatywnych, analityczka biznesowa. Szuka rozwiązań, które pozwalają równocześnie osiągnąć cele organizacji i odpowiedzieć na realne potrzeby użytkowników, użytkowniczek. Projektowała rozwiązania dla korporacji, start-upów i małych firm, instytucji publicznych, jak również organizacji pozarządowych. Doświadczona moderatorka procesów i warsztatów opartych o metodologię service design i design thinking: w ciągu ostatnich 2 lat przeprowadziła ponad 1 000 godzin warsztatów.  Współpracowała m.in. z  Concordia Design, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zabytków, Laboratorium Innowacji Społecznych, Inkubatorem Starter, Agencją Rozwoju Pomorza. Prowadzi zajęcia z projektowania usług na wybranych kierunkach studiów podyplomowych takich uczelni jak SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu. Prelegentka na wielu konferencjach poświęconych tematyce service design m.in. Element Talks, Experience Camp, World Usability Day.

Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council. Akademia powstała w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne pomorskich organizacji pozarządowych zgłaszane w czasie projektu Active Citizens. Dlatego pierwszeństwo w rekrutacji będą mieć absolwenci i absolwentki pomorskich edycji programu Active Citizens Aktywna Społeczność. W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.

 

Powiązane projekty