Ruszają zapisy na kolejne warsztaty dla dzieci Klubu Siedmiu Przygód. Tym razem wyruszymy do słonecznej Portugalii. O czym opowiada fado? Czym są Azulejos i czy młodzi odkrywcy z Klubu Siedmiu Przygód będą mogli je wykonać samodzielnie? Przekonamy się już 23 stycznia. 

Moduł 1 – warsztaty dla dzieci w wieku 9-13 lat

09.30 – 10.10 Opowieści o portugalskim fado

Spotkanie autorskie i warsztaty z Marzeną Nieczują Urbańską

10. 25– 10. 50 „Dziewczynka z Morza ” Sophii de Mello Breyner w wykonaniu aktorki gdańskiego Teatru Wybrzeże Marzeny Nieczuja Urbańskiej

Prowadząca: Marzena Nieczuja Urbańska

Warsztaty dla dzieci w wieku 9-13 lat

Moduł 2 – Warsztaty artystyczna dla dzieci w wieku 8-13 lat

11.30 – 12. 30 Magia w kafelku zaklęta – barwna kultura Portugalii. Sztuka zdobienia kafelek ceramicznych – Azulejos

Prowadząca: Marta Tomaszewska-Gruszka

Azulejos- to najczęściej kwadratowe, ręcznie malowane i szkliwione ceramiczne kafle. W Portugalii spotkać je można na każdym kroku. W Muzeum Narodowym Azulejos w Lizbonie znajduje się bogata kolekcja wyjątkowych kafli (ściennych jak i podłogowych), które w Portugalii uchodzą za narodową formę sztuki.

Moduł 3 – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

13.00 – 14.30 Vasco da Gama i lizbońskie sardynki. Prowadzące warsztaty:  Anna Czerwińska-Rydel oraz ilustratorka Agnieszka Żelewska.

Warsztaty odbędą się w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk. Warsztaty są bezpłatne, jednak obowiązują zapisy na każde z nich. Aby się zapisać, należy wysłać maila pod adresem katarzyna.buczek@ikm.gda.pl, w tytule proszę wpisać „Portugalia” i numer modułu. W mailu prosimy o podanie: imię, nazwisko i wiek dziecka, numer kontaktowy do opiekuna. Każda wiadomość z prośbą o zapisy otrzyma potwierdzenie. 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Więcej informacji