Barok to kolejny po renesansie i manieryzmie styl epoki nowożytnej, który poznamy podczas spacerów z Gdańskimi Miniaturami. Przewodniczka Ewa Czerwińska 15 marca (spacer dla szkół) i 19 marca (spacer dla rodzin i grup nieformalnych) opowie nam m.in. o kamieniczkach na Długim Targu. Podczas spacerów poznamy także historię jednego z najbardziej niezwykłych kościołów Gdańska – Kaplicy Królewskiej.

Podczas marcowych Gdańskich Miniatur odwiedzimy 5 miejsc. Ruszymy od Długiego Targu, gdzie zobaczymy jedne z najbardziej zdobionych i efektownych kamieniczek Gdańska. Potem udamy się na ulicę św. Ducha, żeby poznać historię Kaplicy Królewskiej, którą zbudowano z inicjatywy samego króla Polski. Ostatnim punktem spaceru będzie Centrum i ozdobny nagrobek. Kogo? Tego dowiecie się podczas Gdańskich Miniatur.

Gdańskie Miniatury

Spacer dla szkół 15 marca „Style architektoniczne w Gdańsk – barok” – spacer z iBedeker.pl dla dzieci i młodzieży

Godziny: 10.00, 11.30, 13.00

Zapisy do 7.03 pod adresem: http://gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/

Spacer trwa 1,5 godziny. Maksymalna liczba osób zgłaszanych do spaceru to 30 osób. Wstęp wolny. Zgłoszenia prosimy przesyłać także na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl

Spacer dla rodzin i grup nieformalnych 19 marca  „Style architektoniczne w Gdańsk – barok”

Spotkanie: 11:00, 14:00 – ul. Długi Targ 20, 12:30 – Kościół Św. Jana, ul. Świętojańska 20, informacje: miniatury@ikm.gda.pl. Wstęp wolny, nie wymagamy zapisów. 

Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki. Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Relacja ze spaceru  ukaże się na portalu iBedeker.

Szczegóły:

www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl